Noah Lyles slavio na 100 metara i osigurao nastup na OI u Parizu: ‘Prije tri godine bio sam pretposljednji‘

Lylesova bronca na 200 metara u Tokiju ostaje njegova jedina olimpijska medalja
Piše: HinaObjavljeno: 24. lipanj 2024. 11:59

Američki sprinter Noah Lyles pobijedio je na 100 metara na američkim olimpijskim kvalifikacijama čime je osigurao nastup na OI u Parizu.

Lyles, koji je propustio utrku na 100 m na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. nakon što je završio na sedmom mjestu u kvalifikacijama, izjednačio je svoj osobni rekord od 9,83 sekunde u Eugeneu, Oregon.

Osim njega nastup u Parizu osigurali su i Kenny Bednarek, koji je bio drugi s 9.87, te osvajač srebrne medalje iz Tokija 2020. Fred Kerley, koji je bio treći s 9.88.

"Prije tri godine bio sam pretposljednji. Ove godine sam došao i pobijedio", rekao je Lyles, koji je u polufinalu trčao 9,80 uz pomoć vjetra.

Lylesova bronca na 200 metara u Tokiju ostaje njegova jedina olimpijska medalja.

Olimpijske igre se održavaju od 26. srpnja do 11. kolovoza, a finale na 100 metara za atletičare je 4. kolovoza.

24. rujan 2024 22:07