Marcell Jacobs

ANDREAS SOLARO Afp
SIN VJETRA

Olimpijski pobjednik obranio europsko zlato: Marcell Jacobs na domaćem terenu najbrži na ‘stotki‘

Drugi je bio njegov sunarodnjak Chituru Ali, dok je broncu osvojio Britanac Romell Glave
Piše: HinaObjavljeno: 08. lipanj 2024. 23:45

Aktualni olimpijski pobjednik Talijan Marcell Jacobs osvojio je zlatnu medalju na 100 metara na Europskom prvenstvu u Rimu s rezultatom 10.02.

Jacobs je tako obranio zlato osvojeno prije dvije godine u Munchenu.

Drugi je bio njegov sunarodnjak Chituru Ali s 10.05, dok je broncu osvojio Britanac Romell Glave s rezultatom 10.06.

Talijanima je pripalo zlato i na 110m s preponama, slavio je Lorenzo Ndele Simonelli s rezultatom 13.05 ostvarivši najveći uspjeh u karijeri. Drugi je bio Španjolac Enrique Llopis s 13.16, dok je broncu osvojio Švicarac Jason Joseph istrčavši vrijeme 13.43.

Na 5km je pobijedio Norvežanin Jakob Ingebrigtsen osvojivši treću uzastopnu zlatnu medalju u ovoj disciplini. Dvostruki svjetski prvak na 5km je slavio s rezultatom 13:20.11 ispred Britanca Georgea Millsa (13:21.38) i Švicarca Dominica Lokinyomoa Lobalua (13:21.61).

U skoku u dalj prvo mjesto je očekivano pripalo olimpijskom pobjedniku i svjetskom prvaku Grku Miltiadisu Tentoglou s novim rekordom europskih prvenstava, 8.65m. Treće je to uzastopno europsko zlato za 26-godišnjeg Grka koji je slavio i u Munchenu, te Berlinu.

Drugi je bio Talijan Mattia Furlani s 8.38, dok je treći bio Švicarac Simon Ehammer sa 8.31. U ovoj disciplini imali smo dva predstavnika, Filipa Pravdicu i Marka Čeku, ali nažalost, zapeli su već u kvalifikacijama.

Zlato u 20km hodanje osvojio je Šveđanin Perseus Karlstrom s rezultatom 1:19:13. Za 34-godišnjeg Šveđanina je ovo druga medalja s europskih prvenstava nakon što je prije dvije godine u Munchenu bio drugi. Na svjetskim prvenstvima ima srebro i tri bronce.

Drugi je bio Španjolac Paul McGrath s 18 sekundi zaostatka, dok je broncu osvojio Talijan Francesco Fortunato s 41 sekundom zaostatka.

Na 100m s preponama najbolja je bila Franbcuskinja Cyrena Samba-Mayela s rekordom europskih prvenstva, 12.31, ispred Švicarke Ditaji Kambundji s 12.40 i Poljakinje Pije Skrzyszowske (12.42).

29. lipanj 2024 14:17