Jake Wightman

JEWEL SAMAD Afp
IZNENADIO OLIMPIJSKOG PRVAKA

Ovako nešto Britancima nije uspjelo punih 39 godina, službeni spiker: ‘To je moj sin i svjetski je prvak‘

Britanac Jake Wightman osvojio je zlatnu medalju na 1500 metara na atletskom SP-u u Eugeneu
Piše: SNObjavljeno: 20. srpanj 2022. 10:04

Ovaj 28-godišnjak je u završnici prestigao olimpijskog prvaka Jakoba Ingebrigtsena i trijumfirao u vremenu 3:29.23. Prvi je Britanac kojem je uspjelo osvojiti svjetsko zlato na 1500 metara od Stevea Crama 1983. godine.

Da stvar bude bolje, Wightmanov otac Geoff radi kao službeni spiker na stadionu i imao je zadovoljstvo proglasiti pobjedu svog sina.

"Trčanje je povratak kući. Vau, to je moj sin i on je svjetski prvak", rekao je Geoff Wightman nakon sinovljeve pobjede.

Ingebrigtsen je osvojio srebro s vremenom 3:29.47, dok je bronca otišla u ruke Španjolca Mohameda Katira.

"Nadao sam se da mogu osvojiti bilo kakvo odličje. Znao sam da sam dobro pripremljen, ali zlatnu medalju nisam očekivao. Čini mi se da sanjam", izjavio je 28-godišnji škotski trkač.

Za razliku od Wightmana, Ingebrigtsen je osvajanje srebra doživio kao osobni neuspjeh.

"Ovo mi ništa ne znači. Mnogima bi to značilo puno, ali za mene je to beznačajno. Naporno radim kako bih ostvario svoje ciljeve, a ovo nije bio moj cilj", rekao je 21-godišnji norveški trkač u izjavi za nacionalnu televiziju u kojoj je spomenuo da ovo za njega znači upropaštenih godinu dana treninga.

26. travanj 2024 17:48