MICHAL CIZEK/AFP
Polumaraton u Gdanjsku

U Poljskoj pao novi svjetski rekord, Kenijka popravila najbolje vrijeme za 18 sekundi

Brže od dosadašnjeg svjetska rekorda trčale su pored Jepchirchir još dvije atletičarke
Piše: HinaObjavljeno: 17. listopad 2020. 13:54

Kenijska atletičarka Peres Jepchirchir nova je svjetska prvakinja u polumaratonu, do naslova na utrci u poljskom Gdanjsku stigla je i s novim najboljim rezultatom svih vremena od jednog sata, pet minuta i 16 sekundi.

Dvadesetsedmogodišnja Kenijka je u Gdanjsku istrčala 18 sekundi bolje vrijeme nego što ga je imala 5. rujna ove godine na polumaratonu u Pragu i u uzbudljivoj završnici osvojila svoj drugi naslov svjetske prvakinje na ovoj distanci na kojoj je zlato osvojila prvi put 2016. u Cardiffu.

Brže od dosadašnjeg svjetska rekorda trčale su i svjetska doprvakinja Njemica Melat Yisak Kejeta (1:05:18) te osvajačica brončanog odličja Etiopljanka Yalemzerf Yehualaw (1:05:19).

Među 104 atletičarke koje su se našle na startu utrke u Gdanjsku bila je i hrvatska rekorderka na 10.000 meara Bojana Bjeljac koja je ciljem prošla kao 35. s novim osobnim rekordom od jednog sata, 11 minuta i 12 sekundi.

20. travanj 2024 07:22