Veronika Šokota

RONALD GORŠIĆ Cropix
VELIKA HRVATSKA NADA

Veronika Šokota zlatna među mlađim seniorkama na Europskom bacačkom kupu u Leiriji

Veronika je bacila 56,82 metra što je u ovoj ranoj fazi sezone drugi juniorski (U-20) rezultat na svijetu
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 12. ožujak 2023. 13:18

Uspješan prvi dan Europskog bacačkog kupa za hrvatsku reprezentaciju na najljepši je način zaključila 19-godišnja Veronika Šokota. Atletičarka riječkog Kvarnera osvojila je u subotu kasno navečer zlatnu medalju u bacanju koplja u konkurenciji mlađih seniorki (U-23) i time sjajno krenula u sezonu u kojoj ima velike ambicije.

Veronika je za prvo mjesto bacila 56,82 metra što je u ovoj ranoj fazi sezone drugi juniorski (U-20) rezultat na svijetu. Ispred nje je samo Srpkinja Adriana Vilagoš koja je na istom natjecanju u Leiriji, ali u seniorskoj kategoriji, osvojila treće mjesto s 59,83. Šokota je tijekom natjecanja imala još dva hica preko 56 metara (56,69 i 56,48) koji bi joj također donijeli pobjedu budući da je drugoplasirana Čehinja Petra Sičakova bacila 55,23.

Veronika, inače, odnedavno radi sa slovenskim stručnjakom Andrejem Hajnšekom koji je Saru Kolak 2016. odveo do olimpijskog zlata. Sezonu je otvorila na Zimskom bacačkom PH s 55,97, sada je otišla korak dalje, a i ona i trener su izrazili uvjerenje kako će ove godine bacati preko 60 metara. Glavni im je cilj, pak, medalja na juniorskom EP-u u Jeruzalemu.

Šokotino zlato je, inače, došlo nekoliko sati nakon što je Martin Marković osvojio broncu u seniorskoj konkurenciji bacača diska (62,20).

19. travanj 2024 08:54