JOE KLAMAR
MOTO 3

Albert Arenas pobjednik Velike nagrade Austrije! Španjolac slavio dva zavoja prije kraja utrke

Najbolji svjetski motociklisti će za tjedan dana voziti šestu utrku sezone u Spielbergu
Piše: HinaObjavljeno: 16. kolovoz 2020. 13:20

Španjolski motociklist Albert Arenas (KTM) pobjednik je Velike nagrade Austrije u razredu Moto3, nakon što je dva zavoja prije kraja prestigao sunarodnjaka Jaumea Masiju (Honda).

Arenas je ciljem prošao 49 tisućinki prije Masije, a treće mjesto je na kraju osvojio Britanac John McPhee (Honda), iako je ciljem prošao kao šesti. Naime, zbog izlaženja iz segmenta staze u zadnjem zavoju suci utrke su kaznili Japanca Aia Oguru (Honda), Talijana Celestina Viettija (KTM) i Južnoafrikanca Darryna Bindera (KTM) koji su bili brži od McPheeja, ali su svi u konačnom plasmanu završili iza Britanca.

Arenas je tako povećao svoju prednost u redoslijedu Svjetskog prvenstva, u kojem je za tri prva i jedno drugo mjesto sakupio 95 bodova u pet utrka, 28 više od drugoplasiranog McPheeja.

Najbolji svjetski motociklisti će već za tjedan dana voziti šestu utrku sezone, ponovno na Red Bull Ringu u Spielbergu, a borit će se za Veliku nagradu Štajerske.