Henk Vossen

Screenshot
Najstariji vozač

Čudo od vozača i na hrvatskim cestama: Rođen je netom nakon II. svjetskog rata, danas je vozio Croatia Rally!

Nije nikada pobijedio, niti bio na postolju, a najbolji mu je plasman bio 25. mjesto.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 24. travanj 2022. 22:35

Mnogi misle da je stolni tenis jedan od sportova kojim se možete baviti na vrhunskoj razini i u poodmaklim godinama, primjerice na olimpijskim igrama Primjerice, Luksemburžanka Ni Xialian koja je u 58 godini nastupala na OI u Tokiju. U reliju, u utrci Svjetskog prvenstva što je WRC ima i daleko, daleko starijih.

Na ovogodišnjem je Croatia Rallyju nastupao i došao do cilja, Nizozemac Henk Vossen. Čovjek je rođen koji mjesec nakon okončanja Drugog svjetskog rata, ali samo u Europi. Na Tihom oceanu se još ratovalo. Vossen je rođen 16. srpnja 1945. S punih 76 ili 77 lagano već na leđima, Henk i dalje juri cestama.

Henk Vossen

DAMIR SENCAR Afp

U reliju je inače od 1992. Croatia Rally mu je bio 33. u karijeri. Nije nikada pobijedio, niti bio na postolju, a najbolji mu je plasman bio 25. mjesto. U Kumrovcu je došao ili Croatia Rally završio na 46. mjestu sa zakašnjenjem od 1 sata, 4 minute i koju sekundu za pobjednikom Rovanperom.

24. travanj 2024 11:51