LLUIS GENE Afp
VELIKA NAGRADA ŠPANJOLSKE

Max Verstappen u Barceloni dominantno do trećeg uzastopnog slavlja, odlična utrka za Mercedesov dvojac

Nizozemcu je ova pobjeda bila peta ove sezone, te je povećao prednost u ukupnom poretku
Piše: HinaObjavljeno: 04. lipanj 2023. 17:11

Nizozemac Max Verstappen osvojio je VN Španjolske s pole positiona u nedjelju kako bi povećao svoju prednost u prvenstvu Formule 1 na 53 boda i nastavio Red Bullov pohod sezone sa sedmim uspjehom ove momčadi u isto toliko utrka.

Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton završio je daleko drugi za Mercedes ispred momčadskog kolege Georgea Russella koji je završio na podiju na barcelonskoj stazi Circuit de Catalunya.

JAVIER SORIANO Afp

Red Bullov Sergio Perez, Verstappenov najbliži suparnik u prvenstvu, završio je četvrti nakon što je startao 11. Perez je drugi u ukupnom redoslijedu.

Verstappenu je ova pobjeda bila peta ove sezone, treća u nizu i jubilarna 40. za dvostrukog svjetskog prvaka u Formuli 1. Nizozemski 25-godišnjak također je osigurao bonus bod za najbrži krug.

Sljedeća utrka vozi se u kanadskom Montrealu za 14 dana.