Max Verstappen

ANDREJ ISAKOVIC Afp
VN Emilije Romagne

Veliko slavlje Red Bulla i katastrofa Ferrarija: Verstappen i Perez pobjednici dana u Imoli

Utrka nije dobro počela, a niti završila za Ferrari jer je Sainz morao odmah nakon starta morao odustati
Piše: HinaObjavljeno: 24. travanj 2022. 17:01

Aktualni svjetski prvak u formuli 1 Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je VN Emilije Romagne, četvrte utrke SP-a na stazi Imola.

Verstappenu je ovo druga pobjeda nakon trijumfa u Saudijskoj Arabiji, dok je u Bahreinu i Australiji ostao bez bodova. Nizozemac je po kiši i mokroj stazi vodio od početka dokraja i glatko došao do 22. pobjede u karijeri.

MIGUEL MEDINA Afp

Drugo mjesto zauzeo je njegov kolega iz Red Bulla Meksikanac Sergio Perez, a treće Kanađanin Lando Norris (McLaren).

Carlos Sainz

Utrka nije dobro počela, a niti završila za Ferrari jer je Carlos Sainz morao odmah nakon starta morao odustati zbog sudara s Ricciardom, a vodeći u ukupnom poretku Monežanin Charles Leclerc je izgubio drugo startno mjesto, da bi u 54. krugu izletio sa staze i morao u boks.

Leclerc je u Imoli završio kao šesti, ali je ostao vodeći s 86 bodova ispred Verstappena, koji ima 59 i Pereza (54).

Sljedeća utrka je u Miamiju 8. svibnja.

REZULTATI: 1. Max Verstappen (Red Bull) 1:32:07, 2. Sergio Perez (Red Bull) +16.527, 3. Lando Norris(McLAREN) +34.834, 4. George Russell (Mercedes) +42.506, 5. Valtteri Bottas (Alfa Romeo) +43.181, 6. Charles Leclerc (Ferrari)...