Max Verstappen

GIUSEPPE CACACE Afp
VN BAHREINA

Verstappenu pole position, dvojac iz Red Bulla zauzima prvi startni red, sjajan i veteran Alonso

Iza dva Red Bulla bit će smještena dva Ferrarija, a Alonso će startati iz trećeg reda
Piše: HINAObjavljeno: 04. ožujak 2023. 17:39

Svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen u bolidu Red Bulla zauzeo je "pole position" za nedjeljnu F1 Veliku nagradu Bahreina, otvarajuću utrku sezone Formule 1.

Nizozemski vozač Red Bulla postavio je najbolje vrijeme u subotu na stazi u Sakhiru s 1:29:708 minuta.

Verstappenov timski kolega Meksikanac Sergio Perez kvalifikacije je okončao kao drugi, dok će u drugom redu biti dva Ferrarija - Charles Leclerc i Carlos Sainz.

Veteran Fernando Alonso, kao 41-godišnjak počinje svoju 20. F1 sezonu s petim mjestom u Aston Martinu, odmah ispred dva Mercedesova automobila koje su vozili George Russell i Lewis Hamilton.

Williamsov rookie Logan Sargeant bio je 16, a i ostali novaci također su podbacili- Australac Oscar Piastri završio je 18. u drugom McLarenu, ispred Nizozemca Nycka de Vriesa u AlphaTauri na 19. poziciji.

VN Bahreina vozi se na stazi Sakhir u nedjelju od 16 sati.

19. travanj 2024 00:10