Francesco Bagnaia

FILIPPO MONTEFORTE Afp
MotoGP

Francesca Bagnaia slavio na Velikoj nagradi Italije, aktualni prvak slavio ispred Španjolca Martina

Hvala cijeloj momčadi, ovo je možda i najuspješniji vikend moje karijere, rekao je slavljenik Bagnaia
Piše: HinaObjavljeno: 11. lipanj 2023. 16:02

Talijanski motociklist Francesco Bagnaia, vozač Ducatija, slavio je na Velikoj nagradi Italije, na stazi Mugello, u šestoj ovosezonskoj utrci Moto GP prvenstva.

Aktualni svjetski prvak je pobijedio ispred vozača Pramac Ducatija, drugoplasiranog Španjolca Jorgea Martina te Francuza Johanna Zarca. Bila je to dvostruka pobjeda za Talijana ovog vikenda na Mugello stazi jer je dan ranije bio najbrži i u sprinterskoj verziji.

Prije Velike nagrade Italije Bagnaia je na vrhu ukupnog redoslijeda imao samo jedan bod prednosti u odnosu na sunarodnjaka Marca Bezzacchija koji je u nedjelju zauzeo osmo mjesto pa je sada razlika između njih dvojice 21 bod. Bagnaia ima 131 bod, Bezzachi je na 110, dok je treći Jorge Martin sa 107 bodova.

- Presretan sam jer se nisam nadao da će ovaj vikend biti uspješan u tolikoj mjeri. Hvala cijeloj momčadi, ovo je možda i najuspješniji vikend moje karijere, rekao je slavljenik Bagnaia.

Iduća utrka Moto GP prvenstva vozit će se idućeg vikenda, Velika nagrada Njemačke.

09. svibanj 2024 02:12