YURI KOCHETKOV Afp
MRTVA UTRKA

Pravi kaos u Rusiji, Hamilton do 100. pobjede u završnici! Kiša na stazi napravila totalnu pomutnju

I danas smo gledali ludu utrku Formule 1, ovaj put u Rusiji...
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 26. rujan 2021. 15:47

Nije bilo sudara, ali zato je pet krugova prije završetka utrke počela padati kiša koja je donijela potpuni kaos na stazi.

Vodeći Lando Norris iz McLarena odbio je zahtjev svog tima da ode promijeniti gume. ostao je kao vodeći na stazi, ali već dva kruga kasnije nije bio u stanju voziti, mokra staza ga je potpuno izbacila iz utrke. U međuvremenu je Lewis Hamilton - koji je odbio prvi poziv u boks - ipak promijenio gume te je završio uvjerljivo prvi.

S kišom jer jako profitirao i Max Verstappen koji je do njezine pojave bio sedmi, a završio je drugi. Podsjećamo, startao je posljednji zbog promjene motora. Treći je utrku završio Carlos Sainz iz Ferrarija.

Hamilton je proslavio 100-tu pobjedu u karijeri, a Norris je stigao peti u cilj. Dobio je nagradu za hrabrost, ali i glupost.

Hamilton je sada prvi u ukupnom poretku sa 246.5 bodova, a Verstappen je odmah iza, s dva boda manje (244.5). Sedam je utrka ostalo do kraja sezone.

27. travanj 2024 08:33