VELIKO SLAVLJE

Talijan osvojio utrku Svjetskog prvenstva, sve je iznenadio dva kruga prije kraja

Drugi je ciljem prošao njegov sunarodnjak Tony Arbolino, a treći je bio Španjolac Albert Arenas
Piše: HinaObjavljeno: 11. listopad 2020. 13:19

Talijanski motociklist Celestino Vietti (KTM) došao je do svoje druge ovosezonske pobjede i ukupno druge u karijeri na utrkama Svjetskog prvenstva u razredu Moto3, a slavio je u nedjeljnoj utrci za Veliku nagradu Francuske na stazi u Le Mansu.

Vietti se na vodeću poziciju probio dva kruga prije završetka utrke i preciznom vožnjom uspio odbiti sve napade konkurenata.

Drugi je ciljem prošao njegov sunarodnjak Tony Arbolino (Honda), a treći je bio Španjolac Albert Arenas (KTM) koji je ponovno preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu.

Arenas ima 135 bodova, šest više od drugoplasiranog Japanca Aija Ogure (Honda) koji je VN Francuske završio na devetom mjestu. Pobjednik Vietti se probio na treće mjesto sa 119 bodova.

Za tjedan dana motociklisti će se za bodove boriti na stazi u španjolskom Alcanizu za Veliku nagradu Aragona, a tjedan dana poslije je na istom mjestu na rasporedu Velika nagrada Teruela.