HRVATSKA - ITALIJA 10:8

BARAKUDAMA BRONCA Hrvatska protiv Italije i sudaca stigla do medalje u Barceloni

Piše: ArhivaObjavljeno: 03. kolovoz 2013. 14:18

Isto kao i u finalu Olimpijskih igara u Londonu, Hrvatska je u posljednjoj utakmici i na drugom velikom natjecanju u nizu u posljednjem meču na turniru deklasirala Italiju i osvojila, ovoga puta brončanu, medalju.

Završilo je 10-8 (4-2, 4-1, 1-2, 1-3), ali konačni rezultat neće prikazati dominaciju kojom su se igrači Ivice Tucaka obračunali sa svojim starim mušterijama, reprezentacijom od koje u posljednjih desetak godina pamtimo jedan ozbiljniji poraz.

Utakmica se razvijala u skladu s najavama. Talijani su tukli, provocirali, štipali i pokušavali pretvorili utakmicu u festival prljavštine, a Tucakov je stroj mljeo. Uvjerljivo najbolja utakmica “barakuda” na turniru dovela ih je u fazu da ni nekoliko suvišnih isključenja, pogotovo ono Sandra Sukna početkom treće četvrtine, koje je dosuđeno do kraja utakmice (s pravom zamjene), nisu bila skupa. U toj trećoj četvrtini briljirali su suci, Grk i Španjolac su donosili neke teško shvatljive odluke na štetu obje momčadi, ali kvaliteta je presudila.

Nakon nešto lošije partije protiv Mađara, Josip Pavić ponovno je zagospodario bazenom u Barceloni. Njegove su obrane držale prednost na plus četiri u trećoj četvrtini kada je redom zaustavljao prilike Talijana s igračem više. Bila je to i posljednja prilika da se Talijani vrate u utakmicu jer je u tom tenutku i Dobud već bio izvan igre. Kako nisu uspjeli, Hrvatska je oko vrata stavila četvrtu uzastopnu medalju sa svjetskih prvenstava i treću brončanu u nizu.

Za Hrvatsku su zabijali: Joković i Sukno po 3, Paškvalin, Bukić, Dobud i Obradović po jedan.

HRVATSKA - ITALIJA 10-8 (4-2, 4-1, 1-2, 1-3)

HRVATSKA: Pavić, Lončar, Milaković, Paškvalin 1, Joković 3, Bukić 1, Muslim, Bušlje, Sukno 3, Dobud 1, Šetka, Obradović 1, Bijač.

ITALIJA: Tempesti, Perez 1, Gitto, Figlioli, Georgetti 3, Felugo 2 (1), Figari, Gallo, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Napolitrano 1, Del Lungo.

PETERCI: Hrvatska -, Italija 1 (1).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 14 (5), Italija 13 (6).

CRVENI KARTONI: Sukno, Bušlje, Perez

HRVATSKA: Pavić, Sukno, Dobud, Joković, Muslim, Milaković, Obradović, Lončar, Bušlje, Paškvalin, Bukić, Šetka, Bijač

ITALIJA: Tempesti, Fiorentini J., Aicardi, Felugo, Giorgetti, Gitto, Gallo, Perez, Figlioli, Figari, Presciutti, Napolitano, Del Lungo

KRAJ UTAKMICE

4.ČETVRTINA

8. minuta - Napolitano zabija posljednji pogodak na utakmici

7. minuta - Felugo smanjuje zasotatak Talijana

5. minuta - Obradović zabija vjerojatno odlučujući pogodak za Barakude

5. minuta - Felugo iz peterca postiže pogodak za Italiju

4. minuta - Niz pogrešaka s jedne i druge strane, još uvijek bez pogodaka u posljednjoj četvrtini

3.ČETVRTINA

8. minuta - Presciutti smanjuje zaostatak Talijana

7. minuta - Joković diže na novih +5

3. minuta - BUŠLJE JE ZARADIO CRVENI KARTON

2. minuta - Giorgetti zabija za Italiju

2. minuta - SANDRO SUKNO ZARADIO JE CRVENI KARTON

2.ČETVRTINA

8. minuta - Joković pogađa za Hrvatsku

7. minuta - Giorgetti nakon dužeg vremena postiže pogodak za Talijane

4. minuta - Nakon novog neiskorišetnog napada Talijana, Sukno ponovno pogađa za Barakude

3. minuta - Joković asistira Dobudu koji pogađa za povećanje vodstva

1. minuta - Joković dalekometnim udarcem diže na +3 Hrvatske

1.ČETVRTINA

8. minuta - Odlična asistencija Sukna za Paškvalina, Barakude odlaze na +2

7. minuta - Bukić iz teškog kuta postiže novi pogodak za Hrvatsku, Barakude vode 3:2

6. minuta - Perez zabija za Italiju

5. minuta - Nakon nekoliko neiskorištenih napada s jedne i druge strane Sukno konačno postiže pogodak za Barakdue i ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo

2. minuta - Joković je pokušao, ali Tempesti brani njegov udarac

2. minuta - Giorgetti zabija za izjednačene, Talijani su imali igrača više

1. minuta - Sukno pogađa za vodstvo u prvom napadu Hrvatske

05. listopad 2024 07:40