Petar Krešimir Knežević i Marijan Vujević

VANESA PANDZIC Cropix
BOKS

Petar Krešimir Knežević osigurao medalju u Zemunu, izborio polufinale jednog od najstarijih turnira u Europi

U subotnjem polufinalu, naš će se mladi boksač boriti protiv Igora Rogića iz Srbije
Piše: Dean BauerObjavljeno: 31. ožujak 2023. 19:52

Hrvatski boksački reprezentativac, mladi Zadranin Petar Krešimir Knežević (19) plasirao se u polufinale 60. izdanja jednog od najstarijih europskih turnira "Beogradski pobjednik", a koji se održava u zemunskoj dvorani Pinki, te je time osigurao medalju u svom debitantskom nastupu.

Knežević je u polufinale polusrednje kategorije do 71 kg prošao bez borbe jer je Marokanac Zine El Abidin Amroug predao četvrtfinalnu borbu zbog ozljede. Marokanac je dan prije nokautom u prvoj rundi pobijedio predstavnika Slovenije. Podsjetimo, Petar Krešimir Knežević je u prvoj pak borbi svoje kategorije, a to je već bila osmina finala svladao Austrijanca Esada Avdića, prekidom u 2. rundi zbog obilnog krvarenja Avdićeve arkade.

U subotnjem polufinalu, naš će se mladi boksač boriti protiv Igora Rogića iz Srbije koji je prethodno bodovno jednoglasno pobijedio Poljaka Tukasza Zygulu. (dba)

18. travanj 2024 14:10