Sara Beram

Instagram (Sara Beram)
BOKS

Sara Beram treću godinu u nizu pobijedila u Beogradu na najstarijem europskom turniru

Uz zlato Sare Beram, Zadranin Petar Krešimir Knežević je osvojio broncu u polusrednjoj kategoriji
Piše: Dean BauerObjavljeno: 02. travanj 2023. 21:27

Zlatna medalja, Lijepa naša domovino i hrvatski barjak na najvišem jarbolu usred Beograda! To je omogućila ponovo naša boksačka prvakinja, brončana s Europskog prvenstva 2022. i olimpijska kandidatkinja Sara Beram. Zagrepčanka Sara treću je godinu uzastopno pobijedila na najstarijem europskom turniru, 60. izdanju "Beogradskog pobjednika" u dvorani Pinki.

Sara Beram je u finalu kategorije do 63 kg uvjerljivo svladala reprezentativku Kazahstana Aknar Ičšanovu. Naša prvakinja dominirala je u sve tri runde, držala svoj ritam i pobjeda u finalu ni u jednom trenutku nije bila upitna.

U polufinalu je također pobijedila Kazahstanku, Lauru Jesenkeldi, ali na puno teži način nakon što je izgubila prvu rundu, na kraju podijeljenom odlukom sudaca slavlje za Hrvaticu, 3:2.

Hrvatski boks je na ovogodišnjem turniru osvojio dvije medalje. Uz zlato Sare Beram, Zadranin Petar Krešimir Knežević je osvojio broncu u polusrednjoj kategoriji (do 71 kg).

28. travanj 2024 03:32