Luka Pratljačić

DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix
EUROPSKO PRVENSTVO

Slavonski tulum u Beogradu: Hrvatski superteškaš izbacio vlasnika svjetske medalje!

Luka Pratljačić postao je drugi hrvatski boksač koji se plasirao u četvrtfinale EP
Piše: Dean BauerObjavljeno: 20. travanj 2024. 20:45

Stopama Brođanina Gabrijela Veočića, u Beogradu je na boksačkom EP krenuo i Osječanin, Luka Pratljačić. Hrvatski superteškaš je u osmini finala podijeljenom odlukom sudaca (4-1) pobijedio je 3. nositelja na EP, Mahameda Abdulajeva iz Azerbajdžana.

Riječ je o vrhunskom boksaču koji je prošle godine na Europskim igrama u poljskom Krakowu osvojio srebrnu medalju i tako se plasirao na OI u Parizu. Još ranije, Abdulajev je 2021. na Svjetskom prvenstvu, također u Beogradu osvojio broncu.

Luki je ovo bio drugi dvoboj s Azerbajdžancem. Prvi put su se sučelili 2019. na Europskom prvenstvu do 22 godine, ali je tada Abdulajev slavio. Štoviše, tada je Azerbajdžanac osvojio naslov prvaka Europe. Sada definitivno neće jer ga je zaustavio osječki bombarder, stasiti Luka Pratljačić koji je sada također samo još jednu borbu, još jednu pobjedu udaljen od osvajanja medalje na seniorskom EP.

20. travanj 2024 20:48