Lucija Lesjak (arhiva)

DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix
KARATE

Dva odličja za Hrvatsku u Svjetskoj karate ligi: Zlato za Luciju Lesjak, broncu osvojio Anđelo Kvesić

Kvesić je osvojio broncu nakon što redom pobijedio Španjolca Marcosa Velille Martineza
Piše: Dean BauerObjavljeno: 24. travanj 2022. 20:22

Lucija Lesjak osvojila je zlatnu medalju na turniru Svjetske karate lige u portugalskom gradu Matosinhosu. Do naslova je Lucija ostvarila svih pet pobjeda svladavši Portugalku Ritu Oliveiru 3-0, Kazahstanku Sofiju Berulcevu 5-2, Švicarku Fabienne Kaufmann 4-3 i Nizozemku Ingrid Creemers 6-1. U finalu kategorije iznad 68 kg pobijedila je i Turkinju Meltem Akyol Hocaoglu 4-2.

U muškoj teškoj kategoriji (iznad 84 kg) Anđelo Kvesić je osvojio broncu nakon što redom pobijedio Španjolca Marcosa Velille Martineza 5-1, Izraelca Ahamda Abu Basala 9-0 i Saudijca Tarega Hamedija 2-0. U polufinalu je izgubio od još jednog Španjolca Babacar Sakho Secka. U posljednjim sekundama Seck je ostvario minimalnu pobjedu 1-0 U dvoboju za broncu Anđelo Kvesić nadvisio je Azerbajdžanca Asimana Gurbanlija 4-2.

Od naših nastupili su još Jelena Pehar (-50 kg), Boran Berak (-67 kg), Ivan Martinac (-75 kg) i Enes Garibović (-84 kg). (dba)

25. travanj 2024 03:35