Ema Sgardelli

ZVONKO PAVIć
KARATE

Ema Sgardelli i Sadea Bećirović srebrne u Salzburgu među više od 1300 natjecatelja

Na ovom turniru čak 79 država imalo je svoje predstavnike
Piše: Dean BauerObjavljeno: 15. rujan 2024. 22:15

Hrvatska karate reprezentativka i europska prvakinja Ema Sgardelli osvojila je srebrnu medalju na posljednjem ovosezonskom turniru Svjetske karate lige Serije A u austrijskom Salzburgu koji je okupio čak 1312 natjecatelja iz 79 država.

Naša Ema je u kategoriji do 50 kg pobijedila - redom - Inji Azizovu iz Azerbajdžana 7-0, Aigerim Tursunbenkovu iz Kazahstana 1-0, Tajvanku Hsin-yu Chan 1-0, da bi potom "padale" i Francuskinja Chloe Breizard u napetoj borbi 5-4, te u polufinalu Turkinja Nur Akurt Selva Kucugoglu 3-0.

Tek je u finalu od naše karatistice bolja bila Njemica Shira Hubrich 1-0.

Nije Ema bila jedina srebrna Hrvatica jer joj se u Salzburgu pridružila i Sadea Bećirović, u kategoriji do 68 kg. Sadea je pobijedila Francuskinju Natanaele Flamand, Dankinju Linu Zacho Knudsen, potom Kori Fital iz Škotske, pa Austrijanku Alise Buchinger i Srpkinju Tamaru Živković. U finalnom dvoboju bolja je bila Talijanka Pamela Bodei 4-1.

15. rujan 2024 22:16