Enes Garibović

ŠEST POBJEDA

Enes Garibović ne posustaje - nakon srebra na EP, Hrvatskoj donio i zlato s velikom natjecanja u Kairu

Garibović je nedavno proglašen najboljim sportašem Grada Varaždina za prošlu godinu.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 12. lipanj 2022. 19:57

Enes Garibović, nedavno proglašeni sportaš Varaždina za 2021. godinu i sjajni hrvatski karate reprezentativac, nakon nedavno osvojene srebrne medalje na EP u Turskoj, nastavio je s odličnim rezultatima. Na turniru Svjetske karate lige, Serije A u Kairu, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 84 kg. Na putu do trijumfa ostvario je šest pobjeda, a do polufinala Enesovi suparnici nisu osvojili ni bod. Na startu je svladao Egipćanina Zeyada Mostafu 4-0. Uslijedile su pobjede nad Švicarcem Marcom Nanijem 3-0, pa opet Egipćanima Mohamedom Zakyem Samehom Abdel-Moheimom 1-0, te Abdelrahmanom Gharibom 8-0. U polufinalu je Garibović pobijedio Japanca Kazatu Takedu 5-2, a još uvjerljiviji bio je u finalu, nadvisivši još jednog Japanca Eta Junyu s 5-0.

Od ostalih naših, najbliži odličju ostao je Jakov Bunjevac u kategoriji iznad 84 kg, koji je izgubio pretposljednji meč repasaža do bronce, minimalno od Egipćanina Ahmed El Masrya 3-2. Nastupili su još Tihana Šulek (do 55 kg), Lucija Čatlak i Katarina Jeličić (do 61 kg), Aleksandar Kalabić (do 84 kg), Karlo Raguž (iznad 84 kg) i Klara Braja u katama.

18. travanj 2024 00:12