Mia Greta Zorko

ZELJKO PUHOVSKI/CROPIX Cropix
SJAJAN REZULTAT

Mia Greta Zorko osvojila srebro na turniru Svjetske lige! Redom je rušila Kosovarku, Srpkinju...

U finalu je članica reprezentacije - europskih prvakinja ipak morala priznati poraz od Japanke.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 15. siječanj 2023. 21:08

Hrvatska karate reprezentativka Mia Greta Zorko, članica hrvatske vrste koja je prošle godine osvojila naslov ekipnih prvakinja Europe osvojila je srebrnu medalju na prvom ovogodišnjem turniru Svjetske karate lige, Serije A u Ateni.

U kategoriji do 68 kg Mia Greta ostvarila je pet pobjeda, pobijedivši predstavnicu Kosova Festinu Curri 4-0, Srbijanku Dijanu Botu 3-0, Talijanku Pamelu Bodei također s istim rezultatom, potom Japanku Ayumi Yatoyi 4-3, te na senshu ili pravilo prvog osvojenog boda, Ukrajinku Lolitu Kostruciju. Borba je završila rezultatom 1-1.

U finalnom susretu bolja je bila Japanka Tsubasa Koma 2-0.

24. travanj 2024 13:38