Tim Markland/pa Images/profimedia
TAEKWONDO

Odličan početak Europskog prvenstva: Hrvatsko finale i tri medalje u prvom danu natjecanja

Magdalena Matić okrenula je finalnu borbu za drugo europsko zlato karijere
Piše: Dean BauerObjavljeno: 08. prosinac 2023. 10:44

Prvog dana Europskog prvenstva za mlađe seniore i seniorke (do 21 godine), a koje je u petak počelo u Bukureštu, donio je već tri medalje za Hrvatsku.

Zlato i naslov prvakinje Europe osvojila je Magdalena Matić (Marjan Split) u teškoj kategoriji i to u hrvatskom finalu u kojem je bolja bila od Darije Zeljko (TK Dubrava). U uzbudljivom finalu Darija je povela 1:0 u rundama, ali je Magdalena okrenula borbu za pobjedu 2:1. Magdaleni je ovo drugo europsko zlato jer je već bila i europska kadetska prvakinja.

Srebrna je bila i Margarita Vukić, također članica TK Dubrava, u kategoriji do 57 kg. U finalu je izgubila od predstavnice Turske, a prije toga je svladala predstavnice Azerbajdžana, Srbije, Španjolske i Belgije.

Do brončanog odličja stigao je Ante Kovač (Marjan Split) u kategoriji do 74 kg. Hrvatska je na ovo EP u Bukurešt došla sa čak 35 sportašica i sportaša, tako da je za očekivati podosta medalja.

11. svibanj 2024 11:57