NHL LIGA

Colorado i Rendulić sve bolji

Piše: HinaObjavljeno: 09. siječanj 2015. 10:55

Borna Rendulić je u pobjedi Colorada nad Ottawom (5-2) na ledu proveo gotovo 14 minuta (13:44) te ponovno zaigrao u prvom napadu s kapetanom Gabrielom Landeskogom i Mattom Ducheneom.

Trener Colorada Patrick Roy ima sve više povjerenja u Bornu Rendulića što iskazuje uvrštanjem najboljeg hrvatskog hokejaša u prvi napad Avalanchea, povjeravajući mu sve veću minutažu. U uvjerljivoj domaćoj pobjedi nad Ottawom (5-2) Rendulić je igrao gotovo 14 minuta (13:44), jednom je pucao, a krajem druge četvrtine zaradio i isključenje zbog držanja suparničkog igrača.

Jerome Iginla je u pobjedu Colorada ugradio dva pogotka, a Alex Tanguay dvije asistencije, pa su dvojica najiskusnijih igrača Avsa sada izjednačeni po učinku na polovici ove sezone: obojica su u dosadašnjoj 41 utakmici postigli po 12 pogodaka i imali 15 asistencija, s time da je Tanguay propustio dva dvoboja.

Unatoč uvjerljivoj pobjedi, četvrtoj za Colorado u posljednjih pet dvoboja, trener Roy opet nije bio zadovoljan igrom svojih hokejaša u obrani.

"Drago mi je što pobjeđujemo, ali moramo igrati bolje u obrani, kao što smo to već činili ove sezone. Varlamov je opet bio naš najbolji igrač. Drago mi je da je u odličnoj formi, ali igrači ispred njega mu moraju više pomagati", naglasio je Roy ulogu ruskog vratara koji je protiv Ottawe obranio 36 od 38 udaraca, a dva dana prije, protiv Chicaga, imao čak 54 obrane.

Colorado se pobjedom nad Ottawom pomaknuo s posljednjeg mjesta Centralne divizije s 42 boda, jednim više od Minnesote. Nakon polovice odigranih utakmica u regularnoj sezoni Avalanche zaostaju za pet bodova za aktualnom prvacima Los Angeles Kingsima, momčadi koja trenutno drži posljednje mjesto za plasman u doigravanje, što zasigurno nije nenadoknadiv zaostatak. No, trener Roy se ne želi previše zanositi dobrim rezultatskim nizom od početka nove kalendarske godine.

"Trebamo samo razmišljati o sljedećem suparniku i subotnoj utakmici protiv Dallasa. Idemo popraviti igru u obrani, nastaviti zabijati golove pa ćemo svi skupa biti sretni", poručio je Roy.

6. Colorado 41 17 16 8 108-119 42

7. Minnesota 39 18 16 5 109-114 41