Mladjan Janovic (L) of Montenegro prepares to throw the ball in front of Massimo Giacoppo of Italy during their European Water Polo Championship preliminary match in Zagreb August 30, 2010. REUTERS/Nikola Solic (CROATIA - Tags: SPORT WATER POLO)
 Reuters
VATERPOLO

Crna Gora se poigrala s Turskom, Srbija do nogu potukla Makedoniju

U skupini A Crna Gora svladala je Tursku 22-2, dok je u skupini B Srbija bila bolja od Makedonije 19-9...
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 03. rujan 2010. 16:20

Odigrane su uvodne dvije utakmice dana na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Zagrebu. U skupini A Crna Gora svladala je Tursku 22-2, dok je u skupini B Srbija bila bolja od Makedonije 19-9...

Crnogorci nisu imali baš nikakvih problema protiv suparnika iz Turske kojima su po četiri gola zabili Janović, Ivović i Zloković. Strijelci za Tursku bili su Gunkut i Guven.

Srbija je do zadnje četvrtine utakmice dominirala protiv svojih suparnika koji su tek u posljednjim minutama (6-6 u zadnjem dijelu utakmice) uspjeli sačuvati se od još većeg poraza. Prlainović s pet i Udovičić i Pijetlović s po četiri golova bili su najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi. Za Makedoniju je najviše, tri gola, zabio Delaš.