AP
EP U PLIVANJU

Duje Draganja završio četvrti

Najbolji je rezultat (53.56) postigao Duje Draganja na 100 metara mješovitim načinom zauzevši četvrto mjesto. Za trećeplasiranim Španjolcem Alanom Cabellom Fornsom zaostao je 32 stotinke
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 28. studeni 2010. 19:57

U Eindhovenu je u nedjelju završeno Europsko plivačko prvenstvo u kratkim bazenima. U finalima su nastupila trojica plivača i muška štafeta. Najbolji je rezultat (53.56) postigao Duje Draganja na 100 metara mješovitim načinom zauzevši četvrto mjesto. Za trećeplasiranim Španjolcem Alanom Cabellom Fornsom zaostao je 32 stotinke, dok je zlato pripalo Nijemcu Markusu Deibleru.

Isti su plasman u štafeti 4x50 slobodno postigli Draganja, Todorović, Delač i Puninski. Otplivali su utrku za minutu, 26 sekundi i 99 stotinki zaostavši za brončanim Rusima 18 stotinki. Zlato je iznenađujuće pripalo Talijanima, koji su upsjeli pobijediti favorizirane Nijemce.

Nijemac Steffen Deibler zato je trijumfirao u utrci na 50 metara leptirovim načinom, u kojoj su sudjelovala dvojica Hrvata. Mario Todorović završio je šesti (23.42) sa sekundom i šest stotinki zaostatka za Nijemcem, dok je sedmoplasirani Aleksej Puninski bio još osam stotinki sekunde sporiji.

16. travanj 2024 14:47