NHL

Edmonton šokirao Washington

Piše: HinaObjavljeno: 21. siječanj 2015. 11:58

Hokejaši Edmontona iznenadili su na gostovanju Washington i odnijeli dva boda iz američkog glavnog grada pobjedivši s 5-4 u raspucavanju.

Domaći poraz od Edmontona treći je u nizu loših rezultata Washington Capitalsa koji se dogodio nakon što su gostujući napadači Teddy Purcell i Ryan Nugent-Hopkins postigli pogotke u posljednje četiri minute i 11 sekundi regularnog dijela utakmice te odveli dvoboj u produžetak. Nugent-Hopkins je kasnije izrastao u junaka raspucavanja pogodivši za pobjedu u četvrtoj seriji.

Taj je neuspjeh, uz domaću 3-2 pobjedu New York Rangersa nad Ottawom u produžetku, Washington gurnuo na četvrto mjesto divizije Metropolitan, odnosno sedmo u Istočnoj konferenciji.

Detroit je umalo prokockao čak tri pogotka prednosti u trećoj četvrtini protiv Minnesote. No, Red Wingsi su ipak na kraju slavili s 5-4 i osvojili oba boda zahvaljujući pogocima Pavel Dacjuka i Gustava Nyquista u raspucavanju. Unatoč petoj pobjedi u nizu Detroit je ostao na trećem mjestu Istočne konferencije, jer je Tampa Bay s 4-1 nadigrao Vancouver i ostao na vrhu s bodom više od Red Wingsa.

Philadelphia je daleko od mjesta u doigravanju, ali su Flyersi pravi penicilin za Pittsburgh koji je izgubio i treću utakmicu zaredom. Pobjednički pogodak za Flyerse postigao je Claude Giroux u četvrtoj minuti produžetka.

6. Colorado 19 18 10 122 135 48

7. Minnesota 20 20 6 128 137 46