PAU BARRENA Afp
NAPETA ZAVRŠNICA

Evenepoel pobijedio u trećoj etapi utrke po Kataloniji, Roglič zadržao vodstvo u ukupnom poretku

Slovenski as i sutra će voziti u dresu vodećeg
Piše: HinaObjavljeno: 22. ožujak 2023. 18:10

Belgijski biciklist Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) pobijedio je u trećoj etapi utrke po Kataloniji prestigavši u završnici slovenskog asa Primoža Rogliča.

Na kraju zahtjevne etape, duge 180 kilometara, s brdskim ciljem u La Molini Belgijanac je bio jači u međusobnom okršaju, pobijedivši Slovenca za dvije sekunde i izjednačio vrijeme u zbroju triju etapa, no Roglič je ipak zadržao vodstvo u ukupnom poretku. No, postalo je zanimljivo u ukupnom zbiru utrke, jer sada Roglič i Evenepoel imaju potpuno isto vrijeme. Slovenski as i sutra će voziti u dresu vodećeg, dosad je imao nešto bolji rezultat s pobjedom i dva druga mjesta, ali će u nastavku utrke biti vrlo napeto.

Evenepoel, pobjednik prošlogodišnje Vuelte i svjetski prvak, i Roglič borili su se do samog cilja, a prvi progonitelji, čiji je sprint dobio utorak Giulio Ciccone, zaostali su 13 sekundi. Talijan je također na trećem mjestu u ukupnom plasmanu sa 19 sekundi zaostatka.

Četvrta etapa neće biti tako zahtjevna kao današnja, koja je sadržavala mnogo uspona, uključujući i tri kategorizirana.

20. travanj 2024 06:07