BIATLON

Fak osvojio deveto mjesto

Jakov Fak je imao peto najbrže vrijeme na natjecanju, ali je zbog dvije promašene mete, po jedne u obje serije gađanja, na kraju osvojio deveto mjesto.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. siječanj 2012. 20:49

Hrvatski biatlonac Jakov Fak, član slovenske reprezentacije, osvojio je deveto mjesto u sprintu na 10 kilometara za Svjetski kup u talijanskoj Anterselvi...

Jakov Fak je imao peto najbrže vrijeme na natjecanju, ali je zbog dvije promašene mete, po jedne u obje serije gađanja, na kraju osvojio deveto mjesto. S tim plasmanom je bio daleko najbolji slovenski predstavnik. Za pobjednikom, Šveđaninom Fredrikom Lindströmom, zaostao je 59 sekundi.

Drugo mjesto osvojio je Rus Jevgenij Garaničev s 18 sekundi zaostatka, dok je treći bio Francuz Martin Fourcade s 19 sekundi sporijim vremenom od pobjednika.

S tim rezultatom je Fourcade preuzeo vodstvo u ukupnom poretku s 498 bodova, šest više od Norvežanina Emila Heglea Svendsena. Treći je Nijemac Andreas Birnbacher sa 434 boda. Jakov Fak zauzima 22. mjesto s 214 bodova.

U subotu je na istoj destinaciji na rasporedu masovni start na 15 kilometara u Svjetskom kupu biatlonaca.