Mila Prpić

HGS
BLISTAVA BUDUĆNOST

Briljantan nastup hrvatske juniorke u Rumunjskoj: osvojila dva zlata i dvije bronce na istom turniru

Mila Prpić (GK Vita), najbolja naša juniorka u sportskoj gimnastici, četiri puta je stala na postolje
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 19. lipanj 2023. 11:50

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija u sportskoj gimnastici osvojila je pet medalja na međunarodnom turniru Rising Stars u rumunjskom gradu Ploieștiu.

Naša najbolja juniorka Mila Prpić (GK Vita) čak četiri puta stajala je na postolju. Zlatna je bila u višeboju s ukupno 49,550 bodova, slavila je i na gredi s 12,600, na tlu je bila brončana s 12,200, baš kao i na dvovisinskim ručama (11,700) na kojima je zlato osvojila njezina klupska kolegica iz GK Vita Sofia Mešter (12,200).

Prpić je još bila i četvrta na preskoku (12,400) na kojem je Mia Gašparin (GK Dubrava) zauzela šesto mjesto (12,075).

Mila Prpić

HGS

Hrvatska ekipa u sastavu Prpić, Mešter i Gašparin ukupno je završila na četvrtom mjestu (136,400). Zlato i srebro pripalo je Rumunjkama, a bronca Izraelu sa samo 2,550 bodova više od nas.

28. travanj 2024 01:30