Hrvatske gimnastičarke

SCREENSHOT: FACEBOOK/HRVATSKI GIMNASTIČKI SAVEZ
GIMNASTIKA

Hrvatska juniorska gimnastička reprezentacija u Budimpešti osvojila četiri medalje, od čega čak tri zaltne

Za odlične rezultate zaslužne su Ani Pughel Sofia Mešter i Lea Kapular
Piše: HinaObjavljeno: 02. travanj 2023. 15:30

Hrvatska juniorska gimnastička reprezentacija osvojila je čak tri zlata i srebro u sedam finala na 27. Elek Matolay Memorialu u Budimpešti.

Za odlične rezultate zaslužne su Ani Pughel (GK Rijeka), Sofia Mešter (GK Vita) i Lea Kapular (GK Salto Zadar). Ani Pughel nakon jučerašnjeg zlata u višeboju danas je nastupila u tri pojedinačna finala u kojima je slavila na parteru (12.050), bila srebrna na preskoku (11.950), te 4. na gredi (10.600).Sofia Mešter (GK Vita) uvjerljivo je pobijedila na dvovisinskim ručama s ocjenom 11.900, a u ovom finalu Lea Kapular je bila šesta sa 8.400.

No zato je Lea sa 12.175 osvojila zlato na preskoku te u svom trećem finalu, na parteru, završila kao peta sa 11.650.

Imali smo u Budimpešti i šest seniorskih finala. Sara Šulekić (ZTD Hrvatski sokol) na dvovisinskim ručama ostala je korak do medalje, četvrta sa 12.100, dok je u finalu tla bila peta (11.350), korak iza još jedne Hrvatice, članice GK Marjana Antee Ercegović koja je do četvrtog mjesta došla s ocjenom 11.600.

Christina Zwicker (ZTD Hrvatski sokol) je zauzela peto mjesto u finalu grede (11.450) u kojem je njezina klupska kolegica Tina Zelčić bila sedma (11.450). Zwicker je još bila i u finalu dvovisinskih ruča gdje je završila kao 8. sa 10.000.

Ovo je seniorskoj reprezentaciji bila posljednja priprema pred odlazak na Europsko prvenstvo u Tursku sljedećeg tjedna.

Uspješne nastupe imali smo i na međunarodnom turniru u Ljubljani. Hrvatska juniorska reprezentacija u sastavu Mirna Hontić (GK Rijeka), Greta Gašparović (GK Salto Zadar) i Franka Marić (GK Petrinja) zauzela je ekipno 5. mjesto na 19. Zelena jama Openu s ukupno 85.550 bodova, dok su gimnastičarke GK Dubrave Mia Gašparin, Antonija Gorički i Iva Begić sa 84.150 bile šeste u konkurenciji 17 ekipa iz 8 zemalja.

13. travanj 2024 08:20