Mia Gašparin i Ani Pughel s kolegicama iz reprezentacije

HGS
SJAJAN USPJEH

Mia Gašparin osvojila višeboj na međunarodnom turniru u Novom Sadu, Ani Pughel srebrna

Franka Marić bila je treća, ali prema pravilima natjecanja, najbolje dvije djevojke iz iste zemlje mogu biti na postolju
Piše: SNObjavljeno: 11. prosinac 2022. 09:32

Hrvatska reprezentativka i članica GK Dubrava, Mia Gašparin, pobijedila je u subotu u višeboju na Međunarodnom turniru u Novom Sadu. Gašparin je skupila 46.375 bodova, a iza nje su bile još dvije članice naše reprezentacije.

Srebrna je Ani Pughel iz GK Rijeke (45.350), dok je Franka Marić (GK Petrinja) bila treća (45.250), ali prema pravilima natjecanja samo najbolje dvije djevojke iz iste zemlje mogu biti na postolju.

Naša mlada reprezentacija osigurala je i čak sedam pojedinačnih finala koja ih čekaju u nedjelju. Gašparin je bila druga na preskoku (12.350), a Pughel četvrta s 12.112 (Marić sedma). Na dvovisinskim ručama Mia je u finale ušla s najboljom ocjenom (11.500), a njezina klupska kolegica Gabrijela Dučkić sa šestom (10.775).

Dučkić je kao četvrta (11.375), a Marić kao peta (11.075) ušla u finale grede, a Gašparin s još jednom najboljom kvalifikacijskom ocjenom u finale tla (12.100). U ovom finalu borit će se i članica ZTD Hrvatskog sokola Antea Šikić-Kaučič, druga na tlu 12.075.

Još niz hrvatskih gimnastičarki i gimnastičara koji su nastupili za svoje klubove izborilo je nedjeljna pojedinačna finala, a sve rezultate i video vježbi možete pronaći putem aplikacije Elevien.

25. travanj 2024 02:42