Tri tjedna prije početka 16. izdanja DOBRO World Cupa Osijek, gimnastičkog spektakla koji je i prije održavanja srušio sve rekorde, u osječkom Sokol centru održana je konferencija za medije na kojoj su organizatori i partneri ovog velikog svjetskog natjecanja otkrili što nas sve čeka od 10. do 13. travnja u Areni Gradski vrt.
- Svake godine donosimo neke inovacije, a ove će to biti natjecanje na gimnastičkom podiju kakav bude samo na svjetskim i europskim prvenstvima. Podizanje sprava na podij donijet će još veću vidljivost i bolju produkciju za cijelo natjecanje. Uvodimo ‘Athletes‘ Lounge‘ gdje će se sportaši moći družiti i još bolje upoznati, zatim veliki ‘Kid‘s Corner‘ gdje će klinci moći napraviti svoje prve gimnastičke korake, pripremamo parkour natjecanje kako bi ljubitelji sporta mogli upoznati i najnoviju granu gimnastike koja je sve popularnija u svijetu, a uz naše najbolje sportaše ove grane, parkour će moći isprobati i svi koji to žele. Sve ono što su Osijek i ovaj turnir stvorili kroz godine održavanja Svjetskog kupa, sve inovacije koje su uveli, ali i atmosfera kakve nema gotovo nijedno natjecanje, doprinijelo je da je hrvatska gimnastika prepoznata u svijetu, ali i da Hrvatski gimnastički savez dobije povjerenje za organizaciju Europskog prvenstva u Zagrebu sljedeće godine. Sve najbolje iz Osijeka svakako ćemo iskoristiti i u organizaciji tog natjecanja, a i veliki dio tima ljudi iz Osijeka sudjelovat će i na EP-u u Zagrebu - rekao je Marijo Možnik, predsjednik Hrvatskog gimnastičkog saveza.
- Možemo se pohvaliti da imamo rekordan broj delegacija koje dolaze u Hrvatsku, preko 160 sportaša i više od 300 stručnog osoblja iz čak 36 zemalja svijeta. Primjerice, njemački Cottbus ili turska Antalya imaju 50% manje prijavljenih od nas. To je sve rezultat dugogodišnje tradicije i uvođenja inovacija, a ove godine treba izdvojiti i dvostruki nagradni fond za gimnastičare kao i nagradni fond za trenere što je presedan u svijetu gimnastike. Uz to, od ovog olimpijskog ciklusa postali smo kvalifikacijski za Olimpijske igre u LA-u i za svjetska prvenstva. Hrvatska reprezentacija nastupit će u svom najjačem sastavu, no čeka ih velika borba s obzirom da nam dolaze neki od najvećih svjetskih gimnastičara, Kinezi, Britanci, Amerikanci koji inače nemaju običaj nastupati na svjetskim kupovima, a dolazi nam i čak 7 olimpijskih medaljaša iz Pariza - najavio je Andrej Barušić, tehnički direktor DOBRO World Cupa Osijek.
Kvalifikacije DOBRO World Cupa u Osijeku na rasporedu su 10. i 11. travnja, a velika finala uz izravan prijenos na Hrvatskoj radioteleviziji u subotu i nedjelju, 12. i 13. travnja.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....