ŽETVA MEDALJA

Sjajne vijesti iz Istanbula: Još tri zlata za hrvatske gimnastičarke na Balkanskim igrama!

Hrvatske gimnastičarke osvojile su tri zlata u pojedinačnim finalima posljednjeg dana Balkanskih igara u Istanbulu
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 18. rujan 2022. 18:53

Mila Prpić (GK Vita) koja je u subotu bila najbolja višebojka Balkana, dan kasnije je pozlatila gredu (12,300) u finalu u kojem je Ani Pughel (GK Rijeka) bila osma s 10,350.

Nekoliko sati kasnije u finalu dvovisinskih ruča Mila je ponovno na vrhu postolja (11,500) za svoje treće zlato u Turskoj, a hrvatsku himnu slušala je i Mirna Hontić (GK Rijeka), zlatna na preskoku s 12,725, gdje je Mila bila peta s 12,175.

Prpić je nastupila i u finalu tla u kojem je zauzela peto mjesto (11,150), dok je Hontić bila sedma (10,450). Gabriel Solar osmi je parteraš Balkana. U finalu apsolutne kategorije, gimnastičar osječkog GK Inova-gima borio se s neusporedivo starijim vježbačima i kao jedini muški finalist naše reprezentacije zauzeo osmo mjesto.

23. travanj 2024 14:32