
Tijana Korent (36) osvojila je brončanu medalju na preskoku na turniru Svjetskog challenge kupa koji je u nedjelju završen u bugarskoj Varni. Iskusna članica Gimnastičkog kluba Nedelišće dobila je najveću ocjenu u karijeri (13,299) što ju je u poretku smjestilo samo iza Britanke Ruby Stacey (13,333) i domaće gimnastičarke, ujedno i aktualne europske doprvakinje Valentine Georgieve (13,299).
- Odradila sam odlične skokove i dobila ocjenu života. Zadovoljstvo je tim veće jer sam se osam mjeseci borila s ozljedom i nisam ni bila sigurna hoću li se vratiti gimnastici. Uspjela sam se vratiti i svakim natjecanjem sam sve više i više ulazila u formu i mogu se samo nadati da će tako ostati i za skorašnji Svjetski challenge kup u Kopru i Europsko prvenstvo u Leipzigu - istaknula je nakon nastupa Tijana kojoj je ovo 11. medalja s turnira Svjetskog kupa.
Mlađahna Antea Šikić Kaučič (16) u svom je drugom finalu karijere u Svjetskom kupu zauzela peto mjesto. Za svoju je izvedbu na parteru dobila ocjenu 11,266, a najbolja je bila Amerikanka Nola Matthews (13,300).
U Varni je dva finala, na parteru i preskoku, izborio i olimpijski finalist Aurel Benović, ali je morao odustati od borbe za medalje zbog ozljede stopala koju je zadobio pri drugom skoku.
- Još ga boli, ali može stati na nogu, što je pozitivan znak. Nema vanjskih fraktura, ali mogućnost unutarnjih, sitnijih fraktura i dalje postoji. Sve ćemo znati nakon povratka u Osijek i pregleda magnetskom rezonancom - objasnio je Aurelov trener Vladimir Mađarević.
Loša je vijest što se ozljeda dogodila uoči Europskog prvenstva u Leipzigu (26. - 31. svibnja).
- Trenutno ne možemo sa sigurnošću reći hoće li Aurel nastupiti na EP-u. Sve je još pod upitnikom, ali nadamo se da ozljeda ipak nije ozbiljnije prirode - dodao je Mađarević.
Komentari (0)