Tin Srbić

MARKO MRKONJIC Cropix
EUROPSKO PRVENSTVO

Veliko razočaranje za Tina Srbića: Bivši svjetski i europski prvak bez finala, Ude izborio završnicu

Filip Ude je drugi nakon dvije od tri skupine na konju s hvataljkama
Piše: HinaObjavljeno: 18. kolovoz 2022. 17:21

Nakon što su na Europskom prvenstvu u Muenchenu svoj nastup odradili gimnastičari iz dvije od tri kvalifikacijske skupine jasno je kako aktualni olimpijski doprvak na preči Tin Srbić neće nastupiti u nedjeljnom finalu.

Srbić, koji u svojoj kolekciji medalja ima i svjetsko zlato i srebro te dva europska srebra, podbacio je u svom nastupu u prvoj skupini te za svoju izvedbu dobio 13,466 bodova. S tim rezultatom se trenutačno nalazi na 11. mjestu, a u finalu će nastupiti osam najboljih iz kvalifikacija.

U mnogo boljoj poziciji su naši vježbači na konju s hvataljkama, 36-godišnji veteran Filip Ude, olimpijski doprvak na toj spravi još iz Pekinga 2008., nakon dvije skupine nalazi se na odličnom drugom mjestu te će gotovo sigurno nastupiti u nedjelju u finalu.

Ude je za svoju izvedbu dobio ocjenu 14,433, a bolji od njega dosada je bio samo Nizozemac Loran de Munck sa 14,566. Trenutačno pozcije koje vode u finale drže i ostala dvojica hrvatskih "konjaša", mladi Mateo Žugec je šesti sa 13,833 bodova treći, a još jedan 36-godišnjak Robert Seligman sa 13,766 sedmi.

Vrlo loš je u svom nastupu na tlu bio Aurel Benović koji s ocjenom 12,133 trenutačno zauzima tek 58. mjesto.

Filip Ude u finalu konja s hvataljkama

Filip Ude bit će jedini hrvatski predstavnik u nedjeljnim finalima po spravama na Europskom prvenstvu u gimnastici u Muenchenu.

Iskusni 36-godišnji Čakovčanin je u kvalifikacijama na konju s hvataljkama zauzeo četvrto mjesto s ocjenom 14,433 pa će u nedjelju imati priliku osvojiti svoje treće odličje s europskih prvenstava. Dosada je Ude bio srebrni u Lauseanni 2008. te Mersinu 2020., a usto ima i olimpijsko srebro iz pekinga 2008. te svjetsko srebro iz nanninga 2014.

Blizu finalu na konju s hvataljkama bili su i mladi Marko Žugec te još jedan 36-godišnjak Robert Seligman, ali su zauzeli 12., odnosno 13. mjesto, Žugec s ocjenom 13,833, a Seligman sa 13,766.

Najbolju ocjenu u kvalifikacijama dobio je Britanac Joe Fraser 14,600, a ispred Udea su još bili Nizozemac Loran de Munck sa 14,566 i Armenac Harutjun Merdinjan sa 14,500.

Fraser zlatni u višeboju

Britanac Joe Fraser osvojio je naslov europskog prvaka u višeboju na EP u Muenchenu, on je za svoje izvedbe u čevrtak ukupno osvojio 85.565 bodova.

Srebro i broncu osvojili su turski predstavnici Ahmet Onder sa 85.131 i Adem Asil sa 84.465.