Osijek, 220510.Kvalifikacije za EP 2011. u dvorani Gradski vrt. Susret izmedju Hrvatske i Spanjolske.Foto: Igor Sambolec / CROPIX
ODBOJKAŠICE

Hrvatska izgubila od Italije

Hrvatske odbojkašice već više od 10 godina nisu u stanju pobijediti svoje talijanske kolegice
Piše: ArhivaObjavljeno: 24. rujan 2011. 00:28

ZAGREB - Utakmica koja započne pogreškom pri servisu i ne može završiti bolje, rekli bi zlobnici. Hrvatske odbojkašice izgubile su od Italije 0-3 (19-25, 20-25, 19-25) u prvoj utakmici Europskog prvenstva, što se do 2- listopada igra u talijanskim gradovima Monzi i Bursto Arsiziju, te srbijanskim Beogradu i Zrenjaninu.

Hrvatske odbojkašice već više od 10 godina nisu u stanju pobijediti svoje talijanske kolegice, pa se prvog dana natjecanja u skupini B europske smotre zapravo nije dogodilo ništa novo i neuobičajeno. Ktome, Talijanke su braniteljice europske titule i igrale su na domaćem terenu u Monzi, što odbojkašicama izbornika Damira Jurka daje određeni alibi za uvjerljiv poraz.

Pesimistički gledano, bila je to rutinska pobjeda domaće reprezentacije, koja je servisima i blokovima dominirala kroz sva tri seta. Jurkova ekipa zapravo nije uspjela niti zaprijetiti nekim preokretom, jer u završnicu svakog seta suparnice su ulazile s najmanje tri poena prednosti.

Realna šansa hrvatske ekipe za plasman u nastavak natjecanja (kvalifikacijsku rundu ili izravno u četvrtfinale), u koji će se plasirati po tri najbolje reprezentacije iz četiriju skupina, nikako nije bila baš ova utakmica, već sljedeća dva nastupa. U subotu u 17.30 Hrvatska igra protiv Turske, a dan kasnije vjerojatno presudni dvoboj za ostanak na turniru protiv Azerbajdžana (17.30). U drugoj utakmici skupine B Turska je pobijedila Azerbajdžan 3-1 (23-25, 25-17, 25-19, 25-21). S. Mufić

29. rujan 2024 13:16