Zagreb, 030910.Bazen Mladost na Savi.29. Europsko prvenstvo u vaterpolu.Hrvatska - Spanjolska.Na fotografiji: Marc Minguell (6) i Miho Boskovic.Foto: Ronald Gorsic / CROPIX
 Ronald Gorsic / CROPIX
VATERPOLO

Hrvatska - Nizozemska 15-7

Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 16. studeni 2010. 20:21

Hrvatska je na startu kvalifikacija za završni turnir FINA Svjetske lige očekivano pobijedila najslabiju reprezentaciju skupine, Nizozemsku sa 15-7.

Početak Hrvatske vrlo dobar ( Miho Bošković je s dva pogotka otvorio utakmicu, početkom druge četvrtine svojim trećim pogotkom potpisao je vodstvo 5:0). Potom su europski prvaci prebacili u nižu brzinu te su Nizozemci čak uspjeli nanizati tri pogotka (od 1:7 stigli su na 4:7). Međutim, i takav slabiji pristup naših bio je dovoljan za prva tri boda sastava izbornika Ratka Rudića u natjecanju u kojem su naši posljednje dvije sezone na pobjedničkom postolju (2009. u Podgorici drugi, u Nišu ove godine treći). Nizozemci, kojih nije bilo na posljednja dva EP-a, u Malagi 2008. i Zagrebu 2010., na početku su priprema za slijedeće, kojem su domaćini 2012., a gdje će naši braniti zlato iz Zagreba.

- Imali smo teške utakmice u nedjelju, Mladost, Primorje i mi, i to se osjetilo. Međutim, najvažnije smo ostvarili, osvojili smo tri boda - kazao je Nikša Dobud, hrvatski reprezentativac.

U 2. kolu, 7. prosinca, Hrvatska je gost Grčke (u skupini je još Italija).

Hrvatska - Nizozemska 15:7

DUBROVNIK Bazen u Gružu.

Gledatelja 700.

Suci: A. Adžić (Crna Gora) i Vekerdy (Rumunjska).

Prva četvrtina: 1:0 Bošković (2), 2:0 Bošković (2), 3:0 Marković (4/igrač više), 4:0 Buljubašić (6/igrač više),

druga četvrtina: 5:0 Bošković (11), 5:1 Lindhout (15), 6:1 Muslim (15/peterac), 7:1 Muslim (16/igrač više), 7:2 Gottemaker (17),

treća četvrtina: 7:3 Cavalje (18/igrač više), 7:4 Kramer (20), 8:4 Dobud (21), 8:5 Lucas (21/igrač više), 9:5 Joković (22/igrač više),

četvrta četvrtina: 10:5 Bošković (25/igrač više), 10:6 Kramer (25), 10:7 Kramer (27/igrač više), 11:7 Dobud (27), 12:7 Muslim (28), 13:7 Joković (29), 14:7 Muslim (31), 15:7 Krapić (32/igrač više).

HRVATSKA: Nižić (3 obrane), Burić, Bošković (4), Karač, Joković (2), Muslim (4), Marković (1), Bušlje, Paškvalin, Dobud (2), Krapić (1), Buljubašić (1), Pavić (5 obrana).

NIZOZEMSKA: Stil (6 obrana), Frauenfelder, Kramer (3), Gerritse, Gielen, Lindhout (1), Gottemaker (1), Van Eck, De Wit, Spijker, Cavalje (1), Lucas (1), Beskers.

Igrač više: Hrvatska 7/5, Nizozemska 7/3

Peterci: Hrvatska 2/2, Nizozemska -

Četvrtine: 4:0, 3:2, 2:3, 6:2.

26. travanj 2024 17:20