HRVATSKA - IRAN 41:22

HRVATSKA PREGAZILA IRAN Horvat utrpao 12 golova, Filip Ivić briljirao na vratima

Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 19. siječanj 2015. 19:57

Sada se već ne može govoriti samo o dobrom startu na SP-u , sada se jasno naziru konture nastavka natjecanja. Nakon gotovo rutinske pobjede protiv Irana u trećem kolu natjecanja u Dohi rezultatom 41-22, nakon treće pobjede u nizu, jasno je ili barem vjerojatno da naši rukometaši u sljedećoj utakmici s Makedoncima rješavaju pitanje prvog mjesta u skupini B.

Kao što se i pretpostavljalo i najavljivalo, izbornik Slavko Goluža odlučio je malo isprobati drugog vratara Filipa Ivića i to u početnoj postavi, držao ga je do kraja, a nešto lakši suparnik omogućio mu je da vrlo brzo u igru nakon solidne prednosti u vatru gurne baš sve igrače iz drugog plana. Već u prvom dijelu igrali su Brozović (također prve minute na turniru), Slišković, Stepančić, naravno i Karačić, Horvat, Ninčević.

Baš svi članovi prve postave dobili su odmor, a ništa to nije promijenilo po pitanju rezultata. Samo na početku igrala je udarna postava, no, nije bilo potrebe za njihovim ponovnim ulaskom u igru kao u ogledu s Austijom. Ispada da su Duvnjak, Vori i ostali, koji su se na prošlim velikim natjecanjima previše trošili, uoči Makedonije dobili dodatnu minutažu za rekuperaciju.

Koliko je utakmica s Iranom potvrda mogućnosti igrača iz drugog plana teško je zaključiti, no, na terenu je sve izgledalo solidno. Suparnik je slomljen kontrama i polukontrama na samom početku, na poluvremenu je bilo šest razlike i Goluža nije imao previše razloga za brigu.

Iranci su u drugom dijelu malo zaprijetili, došli su na tri razlike, no, zatim ubrzo definitivno potonuli.

Dok su se naši igrači u Duhail Areni poigravali s Irancima, na drugoj strani grada doslovno su se “ubijali” Makedonci i Bosanci. Tamo je završilo pobjedom Makedonaca 25-22. I u tom je smislu čak i raspored odigravanja utakmica išao na ruku našoj reprezentaciji. Kiro Lazarov i suigrači su se istrošili, dobili i dijelili solidne batine, dok su se naši glavni igrači mogli eventualno prehladiti na klupi.

Čak 12 pogodaka iz 14 pokušaja zabio je raspoloženi “Zlajo” Horvat.

DVORANA: Duhail Handball Sports Hall

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 1, Horvat 12 (3), Duvnjak 3, Čupić, Bičanić, Gojun 1, Štrlek 3, Kopljar 2, Musa 2, Brozović 1, Stepančić 3, Karačić 5 (1), Ninčević 4, Slišković 5.

IRAN: Barkhordari, Heidarirad; Masaeli 2, A.Esteki 2, Sekenari 1, Kazemi 1, S.Esteki 6, Nadri 1, Abouei 1, Heydarpour 2, Rajabi, Sadeghi 1, Bijari 2, Karamian¸ Kiani 2, Alireza 1

KRAJ UTAKMICE

56. minuta - Horvat zab ija svoj 12. pogodak na utakmici

54. minuta - Karačić zabija za Hrvatsku

52. minuta - Novi pogodak za Zlatka Horvata

51. minuta - Karaćić postiže novi pogodak za Hrvatsku

50. minuta - Sadeghi zabija izvana i smanjuje zaostatak Irana

49. minuta- Musa je strijelac

47.minuta - Stepančić se digao na devet metara i poslao bombu za +11

46. minuta - Kiani smanjuje zaostatak Irana

45. minuta - Horvat zabija svoj deseti pogodak na utakmici

44. minuta - Slišković i Ninčević dižu na velikih +10

43.minuta - Duvnjak zabija novi pogodak za Hravtsku, a nakon njega i Horvat iz kontre

42. minuta - Kopljar se diže na 9 metara i zabija za +7 Kauboja

41. minuta - Nakon brze kontre strijelac je Zlatko Horvat

40. minuta - S. Esteki zabija za Iran, a odmah u idućem napoadu Marko Kopljar zabija svoj prvi pogodak na utakmici

39. minuta - Duvnjak nakon solo akcija zabija za +4, a Ninčević odmah nakon njega diže i na +5

38. minuta - Heydarpour zabija novi pogodak za Iran, Goluža vraća Duvnjaka i Kopljara u igru

36. minuta - Iran s dva brza pogotka smanjuje na samo -4

32.minuta - Brozović zabija za Hrvatsku

31. minuta - Slišković je odmah na otvaranju zaradio dvije minute isključenja, a Heydarpour zabija prvi gol za Iran u nastavku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

27. minuta - Karačić i Ninčević s dve brza pogotka podižu na +8

26. minuta - Hrvatska je već duže vrijeme bez pogotka, a Bijari smanjuje na -6

24. minuta - Iran nakon mini serije smanjuje na -7

21. minuta - Ninčević zabija nakon brze kontre, a nakon njega i Horvat

20. minuta - Karačić zabija iz kontre

19. minuta - Slišković se digao na devet metara i topovski opalio za +7 Hrvatske

17. minuta - Gojun je nakon jednog žešćeg starta zaradio prvo isključenje od dvije minute, a S. Esteki pogodio je za smanjenje zaostatka Irana

16. minuta - Hrvatska radi sve veću i veću razliku, točnije Vori, Horvat i Slišković su bili strijelci

11. minuta - A. Esteki postiže novi pogodak za Iran, a Horvat za Hrvatsku

9. minuta - A. Esteki zabija za Iran, ali Slišković je precizanodmah u idućem napadu

9. minuta - Slišković podiže na +5 Hrvatske

7. minuta - Novi pogodak Štrleka nakon još jednog kontra napada

6. minuta - Štrlek zabija svoj drugi pogodak na utakmici

5. minuta - Štrlek je ukrao jednu loptu i nakon solo akcije zabio za vodstvo

4. minuta - Horvat postiže pogodak za Hravtsku iz sedmerca

3. minuta - Nadrizabija za Iran

2. minuta - Nakon dva neiskorištena napada Hrvatske, Iran je došao u vodstvo preko Kazemija, ali odmah u idućem napadu Horvat vraćastvari na početak

1. minuta - Utakmica je počela!

28. rujan 2024 12:22