Ante Cizmic / CROPIX
REVIJA S MAĐARIMA

Hrvatska za finale igra protiv Srbije, Goluža protiv Mađara odmorio igrače i - izborio remi!

Nakon što je Španjolska pobijedila Sloveniju, a Danska Švedsku sve je poznato - Hrvatska će u petak u beogradskoj Areni igrati protiv Srbije za finale EP-a
Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 25. siječanj 2012. 19:19

I prije nego što su dodirnuli loptu u posljednjoj utakmici drugog kruga protiv Mađarske, u novosadskoj dvorani SPENS, hrvatski su rukometaši znali da ih u petak, u polufinalnoj utakmici Europskog prvenstva, u beogradskoj Areni (17.15) čekaju Srbi.

Španjolska je, naime, pobjedom protiv Slovenije “zabetonirala” prvo mjesto u skupini II, a u beogradskoj skupini Nijemci su porazom od Poljaka vrata polufinala nenadano otvorili Dancima. Tako drugog finalista treba tražiti u utakmici Danske i Španjolske u 20.15. Srbija je na kraju u Beogradu izgubila od Makedonije (uz 10 pogodaka Kire Lazarova).

Bit će to tek drugi dvoboj Hrvatske i Srbije u rukometnoj povijesti. Prije 12 mjeseci, u prvom krugu Svjetskog prvenstva, u Švedskoj bilo je 24-24 (uz osam pogodaka Vorija), a u svim prijašnjim dvobojima od 1992. godine naši su istočni susjedi nastupali pod zastavama Srbije i Crne Gore, odnosno Jugoslavije.

Hrvatski izbornik Goluža već je odabirom početne postave protiv Mađarske dao do znanja koliko su mu bodovi važni. Očekivano je poštedio nositelje igre, što se osjetilo i na rezultatu.

Hrvatska je prvi pogodak postigla tek u 5. minuti, a desetak minuta kasnije bilo je 8-4 za Mađarsku. Vratar Fazekas i Csaszar bili su glavni mađarski igrači u tim trenucima, no ravnoteža je ponovno uspostavljena potkraj prvog poluvremena, i to ponajprije pogocima Horvata i Buntića.

Već u 36. minuti bilo je 17-14 za Hrvatsku, no četiri isključenja zaredom Duvnjaka, Muse, Bićanića i Buntića držala su Mađarsku u egalu. Utakmica se u nastavku zapravo pretvorila u golgeterski dvoboj Csaszara i Horvata (rezultat je bio 14-11). U izjednačenoj završnici, posljednjih 30 sekundi napadala je Hrvatska, no Bićanić nije uspio iskoristiti asistenciju Horvata.

Preostalih pet sekundi bilo je premalo da bi Mađari izborili pobjedu. Tome su se, naravno, najviše radovali Slovenci, kojima je treće mjesto u skupini II značilo da ostaju u konkurenciji za Olimpijske igre u Londonu.

Poziv za Batinovića?

Istodobno s rukometnim, na tribinama SPENS-a vodio se i miroljubivi, navijački dvoboj. U dvorani su bili samo mađarski i hrvatski fanovi, i tek poneki zalutali domaći ljubitelj rukometa.

S obzirom na to da Manuel Štrlek ni protiv Mađarske zbog ozljede koljena nije odigrao ni minutu, u hrvatskom taboru razmišljaju o tome da za završne dvoboje angažiraju Hrvoja Batinovića, lijevo krilo RK Split.

U četvrtak je na europskoj smotri slobodan dan i selidba u srbijansku metropolu. Iz sigurnosnih razloga za hrvatsku delegaciju organiziran je poseban konvoj, koji će u Beograd doći pod policijskom pratnjom.

Hrvatska - Mađarska 24:24 (12:13)

NOVI SAD Dvorana SPENS. Gledatelja 5.000. Suci: Din i Dinu (Rumunjska).

Hrvatska: Alilović, Losert (8+1); Balić, Duvnjak 1, Lacković, Kopljar 1, Vori, Gojun, Horvat 11 (1), Vuković 1, Bičanić 2, Buntić 4, Štrlek, Musa, Čupić, Ninčević 3. Izbornik Slavko Goluža

Mađarska: Fazekas (14), Mikler; Ilyes 3, Solossi, Csarsar 14 (4), Mocsai 1, Ivanczyk, Harsany 1, Putics 1, Krivokapić 2, Laluska, Nagy, Vadkerti 1, Zubai 1, Scuch, Ancsin. Izbornik Lajos Mocsai.

Sedmerci: Hrvatska 6 (4), Mađarska 1 (1)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta (Duvnjak 37, Musa 39, Bičanić 42, Buntić 43), Mađarska 6 minuta (Ilyes 46, 57, Laluska 51)

HRVATSKA - MAĐARSKA 24-24

Utakmica je završena.

Cepelin za Bičanića u zadnjoj sekundi završio je na stativi.

Bomba Krivokapicsa za izjednačenje, dvije minute su do kraja.

Horvat ne može promašiti.

Czaszar je pobacao sve oko sebe i izjednačio.

Kopljar nas vraća u vodstvo.

Ninčević konačno probija Faszekasa, ali Harsany izjednačuje.

Zlatko Horvat postigao je deseti gol.

Krivokapics je pogodio za novo vodstvo Mađara.

Horvat masjtorski zabija, čudo je kako Mađari sa tim silnim isključenjima nisu se odmakli...

Czaszara je nemoguće zaustaviti.

Suci Hrvatskoj za skoro svaki prekršaj sviraju dvije minute.

Prvi gol Domagoja Duvnjaka.

Losert je skinuo dva sedmerca zaredom!

Buntić vraća Hrvatsku u vodstvo, ali Czaszar zabija svoj 11 gol!

Naši su zaredali s isključenjima, a Mađari su izjednačili.

Nažalost, i dalje nemamo rješenja za Czaszara.

Bičanić i Horvat pogađaju za najveću prednost naših.

Czaszar smanjuje.

Horvat diže na dva razlike.

Buntić pogađa sa devet metara, Hrvatska vodi.

Konačno izjednačenje, Horvat nastavlja niz!

Horvat u zadnjoj sekundi poluvremena vraća na jedan razlike.

Nismo dočekali izjednačnje, zabio je Ilyes.

Ušli smo u seriju, Ninčević zabija za minimalan zaostatak.

Buntić zaustavlja mini-seriju Mađara, a Horvat nas ponovno vraća u igru.

Buntić zaustavlja mini-seriju Mađara.

Mađari ponovno bježe na četiri razlike, Czaszar nas 'ubija'.

Czaszar je precizan iz sedmerca, a s druge strane precizan je bio Bičanić.

Czaszar je precizan iz sedmerca.

Buntić je danas u dobroj pucačkoj formi, vraćamo se na -2.

Putics je uz pomoć bloka prevario Loserta.

Smanjio je Horvat iz sedmerca, a Ninčević je zabio za 6-8.

Novi gol Czaszara, Mađari su otišli na +4.

Prvi pogodak Drage Vukovića, ali nas muči Czaszar.

Horvat iz kontre smanjuje, ali Zubai vraća na tri razlike.

Losert nije imao izgleda protiv Czaszara.

Prvi pogodak Denisa Buntića.

Mocsai vraća Mađare na +3.

Prvi pogodak za Hrvatsku postigao je Horvat.

Novi pogodak Ilyesa.

Ilyes povećava vodstvo Mađarske. Hrvatska inače utakmicu igra u kombiniranom sastavu.

Vadkerti je iz kontre doveo Mađare u vodstvo.

MAĐARSKA: Faszekas, Mikler, Ilyes, Szollosi, Czaszar, Mocsai, Ivancsik, Harsany, Putics, Krivokapics, Laluska, Nagy, Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin.

HRVATSKA: Alilović, Losert, Balić, Duvnjak, Lacković, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vuković, Bičanić, Buntić, Štrlek, Čupić, Musa, Ninčević.

Nakon što je Španjolska pobijedila Sloveniju, a Danska Švedsku sve je poznato - Hrvatska će u petak u beogradskoj Areni igrati protiv Srbije za finale Europskog prvenstva! U drugom polufinalu igrat će Španjolska i Danska.

29. rujan 2024 13:26