Screesnhot: Jug CO
VATERPOLO

Jug osvojio regiju!

U finalu ovosezonske Jadranske lige, regionalnog vaterpolskog prvenstva, u subotu je dubrovački Jug CO na bazenu u Gružu pobijedio riječko Primorje EB sa 9-5 (2-2, 2-2, 3-0, 2-1), te je po drugi puta osvojio naslov prvaka u regionalnoj ligi.
Piše: HinaObjavljeno: 19. ožujak 2016. 21:56

U prve dvije četvrtine to je bila ravnopravna borba, rezultat je bio poravnat 4:4.

No, trećoj četvrtini Jug se odvojio, dva pogotka Josipa Vrlića i jedan Javiera Garcije donijeli su Dubrovčanima vodstvo 7:4, a pobjednik je odlučen nakon dvije minute igre u posljednjoj dionici kada je Paulo Obradović pogodio za 8-4.

Nakon toga igračima Juga preostalo je da rutinski privedu utakmicu kraju, što su i uradili.

Kod Juga Josip Vrlić zabio je tri gola, Javier Garcija i Paulo Obradović postigli su po dva, a Luka Lončar i Pavo Marković dodali su po jedan.

U redovima Primorja po jedan gol postigli su Ante Vukičević, Nikola Dedović, Gonzalo Echenique, Anđelo Šetka i Ivan Buljubašić.

Jug je slavio u premijernom izdanju 2009. godine, a u prethodne tri sezone gubio je u finalu od Primorja.