Matt Roberts/Getty Images
NAJDUŽI SKOK U DRUGOJ SERIJI

KAMIL STOCH SLAVIO ISPRED DVOJICE SLOVENACA U LILLEHAMMERU Dvojac koji se bori za Veliki kristalni globus potpuno je podbacio

Piše: HinaObjavljeno: 10. ožujak 2020. 20:34

Poljski skakač na skijama Kamil Stoch ostvario je svoju 36. pobjedu u natjecanjima za Svjetski kup slavljem na olimpijskom skakonici u norveškom Lillehammeru, gdje je skokovima od 131,5 i 139 metara nadmašio dvojicu slovenskih reprezentativaca, Žigu Jelara i Timija Zajca.

Stoch je nakon prve serije bio na trećem mjestu, a do pobjede je stigao najdužim skokom natjecanja (139,5 m) izvedenim u drugoj seriji, čime je sakupio 264,3 boda.

Slovenski 22-godišnji reprezentativac Žiga Jelar (132 i 137 m) prvi je put u karijeri stao na pobjedničko postolje u natjecanjima Svjetskoga kupa, a za pobjednikom je zaostao 5,3 bodova. Njegov reprezentativni kolega Timi Zajc (139 i 130,5 m) bio je vodeći nakon prve serije, ali se na kraju morao zadovoljiti trećim. Za Stochom je zaostao 6,7 bodova.

Četvrti je bio prošlogodišnji osvajač Svjetskoga kupa Japanac Ryoyu Kobayashi, a uspjeh slovenske reprezentacije upotpunio je Peter Prevc, pobjednik natjecanja održanog u ponedjeljak na istoj skakaonici, koji je u utorak osvojio peto mjesto.

Dvojica skakača koja se bore za Veliki kristalni globus, Austrijanac Stefan Kraft i NIjemac Karl Geiger, u utorak su potpuno podbacili. Kraft je osvojio 17. mjesto, a Geiger je bio tek 19. Tako je Austrijanac uoči posljednja dva natjecanja u ovoj sezoni i na norveškoj Raw Air turneji još malo povećao prednost i već za dva dana u Trondheimu može osigurati svoj drugi Veliki kristalni globus u karijeri.

Kraft je vodeći sa 1659 bodova, a Geiger ih ima 1519. Trećeplasirani Ryoyu Kobayashi ima 1178 bodova i vodit će borbu za treće mjesto s Poljakom Dawidom Kubackim (1169).

Do kraja natjecanja u Svjetskom kupu skakači će se boriti za bodove na velikoj skakonici u Trondheimu u četvrtak (12. ožujka) te na letaonici u Vikersundu u nedjelju (15. ožujka).

Rezultati natjecanja skijaša skakača na natjecanju Svjetskoga kupa u norveškom Lillehammeru:

1. Kamil Stoch (Polj) 264,3 (131,5/139,5 metara)