PODVIG U TURSKOJ

Karatistice do nove medalje i to bez izgubljenog poena, Hrvatska uzela ekipno zlato

Piše: ArhivaObjavljeno: 22. ožujak 2015. 11:36

Krvatske karatistice napravile su ogroman podvig na 50. Europskom prvenstvu koje se ove godine održava u Istanbulu. Naime, iako je reprezentacija bila u velikim financijskim problemima i nije se do posljednjeg trenutka znalo hoće li uopće nastupiti, hrvatske karatistice put u Tursku iskoristile su na najbolji mogući način.

Maša Martinović samo je dan ranije postala europska prvakinja u kategoriji iznad 68 kilograma, a Ana Lenard osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 61 kilograma, Hrvatska ženska karate reprezentacija osvojila je ekipno zlato.

U finalu je pala Rusija 2-0. Azra Saleš pobijedila je Ivanu Zajcevu 6-0, a Ivona Tubić bila je bolja od Inge Šerozije 2-0, a kao što se jasno vidi iz rezultata Hrvatska je najsjajniju medalju uzela bez izgubljenog poena.

Takošer valja napomenuti kako je Danil Domdjoni osvojio jbrončanu medalju u borbi protiv Mađara Yvesa Martiala Tadissija bodom tri sekunde prije kraja.