FEŠTA U SPLITU

Kauboji u Spaladiumu Areni sredili Španjolce i osigurali nastup na EP-u u Srbiji 2012.

U 4. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Srbiji 2012. hrvatska rukometna reprezentacija u Spaladium Areni je pobijedila Španjolsku rezultatom 23:21
Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 13. ožujak 2011. 20:33

Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala je nastup na Europskom prvenstvu koje će sljedeće godine ugostiti Srbija. "Kauboji" su Euro osigurali pobjedom nad Španjolskom u splitskoj Spaladium Areni s 23-21...

Izabranici Slavka Goluže tako su uspjeli pobijediti Španjolsku dva puta u samo četiri dana, budući su u četvrtak slavili u Ciudad Realu 26-24.

Za razliku od prve međusobne utakmice u ovoj pobjeda Hrvatske nije dolazila u pitanje. Izuzev samog starta utakmice u kojem je naša reprezentacija zaostajala dva gola u dva navrata (0-2, 4-6), ostatak je susreta prošao u boljoj igri Hrvatske koju je nosila sjajna splitska publika. Tako su golom Jakova Gojuna u 19. minuti "kauboji" prvi put poveli (8-7), a prednost više nisu ispuštali. Na poluvrijeme se nakon gola Ivana Čupića otišlo s prednošću Hrvatske 15-12, a najveću smo prednost imali u 47. minuti kada je na semaforu stajalo 22-16. U samoj završnici došlo je do određenog opuštanja u našim redovima, ali su sjajni vratari Šego i Blažičko spriječili bilo kakvu neizvjesnost oko pobjednika.

Najefikasniji u redovima hrvatske reprezentacije bio je Drago Vuković s 5 golova, slijedili su ga Domagoj Duvnjak i Ivan Čupić sa po četiri gola, dok je Marin Šego na vratima zaustavio 13 od 30 udaraca. U španjolskim redovima najbolji je bio Canellas s četiri gola, dok je Aguinagalde zabio tri.

Nakon utakmice hrvatski su reprezentativci plasman na Euro proslavili zagrljeni pozdravljajući publiku uz taktove "Morske vile".