Rim, 310709. 13 Svjetsko prvenstvo prvenstvo Rim 2009.Kvalifikacijska utrka na 100 metara butterflyNa fotografiji: Mario Todorovic.Foto: Vladimir Dugandzic / CROPIX
 Vladimir Dugandzic / CROPIX
EP - 50 DELFIN

Mario Todorović osvojio peto mjesto, bronca mu izmakla za 25 stotinki

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 10. kolovoz 2010. 19:33

Drugi dan popodnevnog dijela plivačkog programa na Europskom prvenstvu, kojem je domaćin Budimpešta, započeo je finalom plivača na 50 delfin i nastupom Marija Todorovića.

Zasad jedini hrvatski predstavnik u finalima je osvojio peto mjesto i ostao je prilično daleko od pobjedničkog postolja. Naime, do brončane medalje ga je dijelilo 25 stotinki.

Ostvario je Todorović vrijeme 23.68 što je bilo za šest stotinki slabije vrijeme od polufinalnog nastupa, a i 23 stotinke slabije od osobnog rekorda.

Pobijedio je, sasvim očekivano, nedodirljivi 22-godišnji Španjolac Rafael Muñoz Perez (inače svjetski rekorder) s vremenom 23.17, čime je daleko iza sebe ostavio drugoplasiranog Francuza Frederika Bousqueta (23.41) i trećeplasiranog Rusa Jevgenija Koroškina (23.43).

Ispred Todorovića još se plasirao njemački predstavnik Steffen Deibler, koji je bio kandidat za medalju, ali je ostao bez nje.

Straga bez finala

Hrvatski plivač Dominik Straga nije uspio izboriti finale utrke na 200 metara slobodnim načinom drugog dana Europskog prvenstva u Budimpešti.

Plivajući u drugoj polufinalnoj skupini, hrvatski je predstavnik zauzeo uvjerljivo posljednje mjesto zaostavši 4 sekunde i 43 stotinke za svjetskim rekorderom, Nijemcem Paulom Biedermannom, koji je također plivao u bržoj, drugoj skupini.

Za sedmoplasiranim Grkom Zisimosom Straga je zaostao 80 stotinki sekunde. Ukupno je na Europskom prvenstvu zauzeo 15. mjesto.

Rezultat dana ostvario je Francuz Camiller Lacourt, koji je pobijedio u utrci na 100 metara leđnim načinom s vremenom novoga europskog rekorda (52:11). Dosadašnje je najbolje vrijeme od Europljana držao Nijemac Helge Meeuw, koji je prošle godine otplivao dionicu za 52 sekunde i 27 stotinki.

24. travanj 2024 05:42