AP
EP MALI BAZENI

Mario Todorović u finalu

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 25. studeni 2010. 20:59

Hrvatska štafeta na 50 metara slobodno zauzela je šesto mjesto u finalnoj utrci prvog dana Europskog plivačkog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu...

Naša je reprezentacija u sastavu Saša Gerbec, Ivan Capan, Mario Todorović i Aleksej Puninski otplivala zadanu dionicu za 1:37.64 minute, stotinku brže nego u kvalifikacijama. Zlato je osvojila njemačka štafeta (Herbst, Feldwehr, S. Deibler, M. Deibler) s rezultatom 1:33.40.

Mario Todorović izborio je plasman u finale na 100 m leptir. U polufinalu je ostvario šesto vrijeme (51.87), 42 stotinke brže nego u jutarnjim kvalifikacijama, i u petak će se boriti za medalju. Dominik Straga mu neće praviti društvo, u polufinalu je isplivao 12. rezultat (52.41).

Aleksej Puninski i Duje Draganja nisu pronašli put do završnice na 50 metara slobodno. Puninski je ostao samo korak prekratak budući da je zauzeo deveto mjesto s vremenom 22.01. Bio je 24 stotinke brži nego ujutro, ali još uvijek mu je za finale nedostajalo šest stotinki. Draganja je završio na 13. mjestu s vremenom 22.19, bio je čak i sporiji nego u kvalifikacijama kada je plivao 22.12.

Prvi dan natjecanja na bazenu "Pieter van den Hoogenband", nazvanom prema velikanu nizozemskog plivanja, u potpunosti su obilježili Nijemci. Osvojili su čak šest od osam mogućih zlatnih medalja, od čega pet u muškoj konkurenciji. Osim spomenute štafete, europski prvaci su postali i Steffen Deibler na 50 m slobodno (20.98), njegov brat Markus na 200 mješovito (1:53.25), u utrci u kojoj je bronca pripala Austrijancu hrvatskog porijekla Dinku Jukiću (1:54.93), zatim Paul Biedermann na 400 slobodno (3:39.51) te Yannick Lebherz na 200 leđno (1:51.74).

Kod žena je na 50 prsno slavila Dorothea Brandt (30.40), na 200 leđno Mađarica Evelyn Verraszto (2:07.06), a na 200 leptir njezina sunarodnjakinja Zsuzsanna Jakabos (2:05.58).

19. travanj 2024 01:03