Muhammad Ali u Azerbajdžanu

Piše: HinaObjavljeno: 09. lipanj 2015. 12:38

Jedno od najzvučnijih imena koje će nastupiti na Europskim igrama u Bakuu je boksač Muhammad Ali.

Međutim, ne radi se o glasovitom Amerikancu i jednom od najboljih boksača svih vremena, već o istoimenom 19-godišnjem Britancu.

Ali je jedan od najtalentiranijih mladih britanskih boksača. Prošle godine je na Olimpijskim igrama mladih u kineskom Nanjingu osvojio broncu, a prošle godine je osvojio zlato na Europskom juniorskom prvenstvu u Zagrebu.

"Baku je za sve boksače iznimno važan turnir jer se preko EI može izboriti SP, a tamo loviti viza zaa Rio de Janeiro," kazao je Ali koji nastupa u kategoriji do 52 kg.

Za Alija će to biti prvi veliki seniorski turnir u karijeri, a velika želja mu je osvojiti olimpijsku medalju. Baš kao što je to uspjelo i Cassiusu Marcellusu Clayju 'Muhammadu Aliju' koji je osvojio zlato u Rimu 1960. godine.

19. travanj 2024 04:14