KENIJSKA SENZACIJA

Naučio bacati koplje preko YouTubea, a sada je treći najbolji u povijesti!

Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 26. kolovoz 2015. 17:50

Kenijac Julius Yego osvojio je zlatnu medalju u bacanju koplja na natjecanju održanom tijekom petog dana Svjetskog prvenstva u atletici u Pekingu.

26-godišnji Kenijac osvojio je prvo zlato na svjetskim prvenstvima u bacačkim disciplinama za tradicionalno 'trkački' orijentiranu zemlju i to na spektakularan način. Pobjednički hitac sletio je na 92.72 metra, što je dalje od bilo kojeg drugog pokušaja u zadnjih 14 godina. Ne samo to, u povijesti su tek dvojica bacača bacala dalje od njega (svjetski rekorder, Čeh Jan Železny i Finac Aki Parvianinen).

Inače, Yego je poznat kao 'YouTube man' jer je tehniku bacanja na početku karijere učio preko popularne internet stranice!

I na drugom mjestu ostvaren je veliki podvig - Abdelrahman El Sayed je sa 88.99 metara osvojio srebrnu medalju, prvu za Egipat u povijesti svjetskih prvenstava i olimpijskih igrara.

Broncu je osvojio legendarni Finac Tero Pitkamaki koji je bacio koplje na 87.64 metara.

26. travanj 2024 16:54