Goran Mehkek/Cropix
HRVATSKA - SAD 9:7

Neugodan početak u Barci: Barakude tek u trećoj četvrtini slomili otpor Amerikanaca!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. srpanj 2013. 11:21

Hrvatski vaterpolisti uspješno su otvorili Svjetsko prvenstvo kojem je domaćin Barcelona. S 9-7 (1-1, 2-2, 3-1, 3-3) hrvatski su igrači, u prvom ogledu skupine B, pobijedili reprezentaciju Sjedinjenih Država.

Hrvatska se mučila i tražila u ovom ogledu sve do treće četvrtine. Nakon prve dvije rezultat je bio 3-3, ali je više od samog rezultata brinula rastrgana igra Hrvatske s mnogo tehničkih pogrešaka i slabom napadačkom igrom.

Ipak, u nastavku se otvorilo, pa je Hrvatska serijom od tri pogotka (Joković, Dobud, Muslim) pobjegla na 6-3. Ta je prednost, pokazalo se kasnije, bila ključna u konačnici jer Amerikanci više nisu stigli zaprijetiti na pravi način.

Probudili su se u posljednje dvije četvrtine Dobud i prvenstveno Muslim koji je fantastično opalio dvije minute prije kraja, te je iz daljine rasparao američku mrežu za 8-5, što je bila potvrda pobjede.

Po dva su pogotka za Hrvatsku zabili Petar Muslim, Paulo Obradović i Nikša Dobud, dok su jednom strijelci bili Sukno, Joković i Paškvalin.

Ova je pobjeda vrlo vjerojatno donijela Hrvatskoj prvo mjesto u skupini B, jer su preostala dva suparnika daleko lakša (Kanada i Južnoafrička Republika). Za dva dana Hrvatska igra meč 2. kola protiv Kanađana (10.50 sati).

SP u vaterpolu, skupina B 1. kolo:

Hrvatska - SAD 9-7 (1-1, 2-2, 3-1, 3-3)

Kanada - Južnoafrička Republika (kasnije)

HRVATSKA - SAD 9:7 (1:1, 2:2, 3:1, 3:3)

HRVATSKA: Pavić, Muslim, Dobud, Joković, Sukno, Bušlje, Obradović, Lončar, Milaković, Paškvalin, Bukić, Šetka, Bijač

SAD: Moses, Rosenthal, Mann, Hutten, Wigo, Buckner, Azevedo, Bowen, De Trane, Krumpholz, Obert, Ramirez, Stevens

KRAJ UTAKMICE

8. minuta - Mann zabija i posljednji zgovditak na utakmici

7. minuta - Lopta se nakon vratnice odbila do Paškvalina koji pogađa za novih +3

6. minuta - Bowen ekspresno vraća na -2 Amerikanaca

6. minuta - Muslim udarcem iz velike daljine diže na visokih +3 Barakuda

4. minuta - Sukno nije uspio realizirati peterac

3. minuta - Buckner s igračem više pogađa za SAD

2. minuta - Odlična akcija za centra! Dobud diže na +3

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

7. minuta - Amerikanci s igračem više smanjuju zaostatak, De Trane strijelac za SAD

6. minuta - Nakon odlične akcije Hrvatske, Muslim diže na +3

4. minuta - Dobud prvi put dovodi Barakude na +2

3. minuta - Joković dovodi Hrvatsku u vodstvo

1. minuta - Gol neće Barakude, Bušlje trese već šestu vratnicu na utakmici

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

8. minuta - Obradović dalekometnim udarcem trese mrežu Amerikanaca za novo izjednačenje

7. minuta - Nakon nekoliko neiskorištenih napada s jedne i druge strane, SAD je preko De Tranea stigao u vodstvo

3. minuta - Mann pogađa za SAD

2. minuta - Nakon neiskorištenog napada SAD-a, Hrvatska preko Obradovića dolazi u vodstvo

1. minuta - Loš početak druge četvrtine, nakon dugog premišljanja Obradović je pokušao uputiti udarac u zadnjoj sekundi , ali Amerikanci su uspjeli blokirati njegov pokušaj

KRAJ PRVE ČETVRTINE

6. minuta - Hutten je opalio iz daljine i izjednačio rezultat, Pavić je bio nemoćan

4. minuta - Još uvijek nema promjene rezultata nakon nekoliko neiskorištenih napada s jedne i druge strane

1. minuta - Sukno odmah na otvaranju dovodi Hrvatsku u vodstvo

03. srpanj 2024 22:33