ZELJKO HAJDINJAK Cropix
MEDITERANSKE IGRE

Hrvatska vodila, ali onda je uslijedio preokret Srbije. Odbojkašice unatoč porazu izborile četvrtfinale

Piše: HinaObjavljeno: 28. lipanj 2022. 12:37

Hrvatske odbojkašice poražene su od Srbije s 2-3 (25-21, 20-25, 25-12, 22-25, 11-15) u drugom nastupu skupine A na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Imale su Hrvatice vodstvo 1-0 i 2-1 u setovima, ali su na kraju u neizvjesnom dvoboju ipak potpisale poraz. Unatoč tome, ranija pobjeda protiv Francuske, koja je izgubila i od Srbije, bit će dovoljna Hrvaticama za prolaz dalje, u četvrtfinale. Suparnice u toj fazi natjecanja Hrvatska će saznati kasnije, kada se odigraju svi preostali ogledi.

Hrvatske odbojkašice sredinom prvog seta napravile su odmak od suparnica te su prednost od nekoliko poena zadržale do kraja za 1-0 (25-21). No, na sličan način su srpske igračice potom uzvratile te su u drugoj dionici imale stalnu prednost od pet-šest poena za izjednačenje.

Potom je opet krenula bolja igra Hrvatske koja je na sjajan način odradila treći set i taj dio igre dobila s uvjerljivih 25-12. U tom trećem setu odlično su igrale hrvatska kapetanica Šamadan i Butigan.

Napeti i izjednačeni četvrti set odlučen je u završnici gdje su srpske odbojkašice ipak bile spretnije (25-22), a drama se prelila i na ključni, peti set. No, tada je Srbija također bila za nijansu bolja. Dobila je taj set 15-11 i na kraju proslavila pobjedu koja joj je osigurala prvo mjesto u skupini.

Božana Butigan je s 19 poena bila najbolja u hrvatskoj reprezentaciji. Martina Šamadan je dodala 18, a Mika Grbavica i Laura Miloš po 14 poena.