ZVONKO PAVIC Cropix
ČETVRTI PORAZ

Hrvatski odbojkaši poraženi od Ukrajine u dvorani Krešimira Ćosića, još uvijek tragaju za prvom pobjedom

Niti domaći teren nije pomogao hrvatskim odbojkašima
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 11. lipanj 2023. 22:18

HRVATSKA 0

UKRAJINA 3

(17:25, 21:25, 22:25)

ZADAR - SC Krešimir Ćosić. Gledatelja: 400. Suci: Valentar (Slo), Muha (Hrv).

HRVATSKA: Bakonji 1, Cvanciger 4, Nikačević 5, Hanžić 6, Busak-Vidaković (L), Šestan, Pervan (L), Marelić 3, Mitrašinović 7, Mihalj 1, Zeljković 12, Kulušić, Jakopec. IZBORNIK: Cedric Enard.

UKRAJINA: Drozd, Plotnickij 10, Sinicija, Terjomenko 6, Semenjuk 5, Tupčij 15, Kovalov 6, Ščitkov 1, Kučer, Bojko (L), Ščurov, Kisiljuk, Polujan.

IZBORNIK: Ugis Krastins.

POENI IZ NAPADA: Hrvatska 39, Ukrajina 38. POENI IZ SERVISA: Hrvatska 1, Ukrajina 4. POENI IZ BLOKA: Hrvatska 2, Ukrajina 9. POENI OD PROTIVNIČKIH GREŠAKA: Hrvatska 18, Ukrajina 24.

Niti domaći teren nije pomogao hrvatskim odbojkašima u pokušaju da dođu do prve pobjede u Zlatnoj ligi ovo ljeto. Ukrajine, nakon što je bila bolja kao domaćin u poljskom Lodzu, slavila je s identičnih 3:0 i u Zadru.
Bez previše šansi su gosti ostavili momčad Cedrica Enarda na početku domaće “turneje” u dvorani Krešimira Ćosića. Od prvog poena su nametnuli svoju igru i svoj ritam, otvorili utakmicu sa 5:1, a nakon što je Hrvatska stalno hvatala zaostatak pa i došla u jednom trenutku na samo minus dva (13:15), uslijedila je nova serija Ukrajinaca za mirnu završnicu seta.

Druga je dionica bila kopija prve, Ukrajinci su poveli 4:0 i na tome praktički izgradili cijeli set jer prednost je varirala i do najvećih sedam razlike, ali se nije spuštala ispod tri.
Tek su u trećem setu Hrvati osjetili slast vodstva (1:0), ali opet brzo pali u zaostatak (2:6). Ipak, sada su pokazali malo više srčanosti, pa su se vratili u egal (12:12) i držali se tako sve do 19:19. Onda je mini-serija od tri poena Ukrajinaca odnijela i mogućnost barem osvajanja počasnog seta.
Hrvatska u srijedu (20.00) ima novu priliku, u Zadar dolazi Sjeverna Makedonija, pa u nedjelju i Belgija. Nisu ishodi tih utakmica - kao što nije bila ni ova protiv Ukrajine - toliko bitni, jer Hrvatska je domaćinstvom osigurala svoje mjesto na Final Fouru (Zadar, 25. i 26. lipnja), ali bilo bi lijepo na njega ipak doći s ponekom pobjedom...

05. svibanj 2024 23:32